Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına aday olan Mustafa Güral, kapı kapı gezerek kendini tanıtmaya ve yapacaklarını anlatmaya devam ediyor. 

Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 25 Ocak Pazar günü, Akhisar Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan başkanlık seçimine adaylığını açıklayan Mustafa Güral, kapı kapı Akhisar Esnafını gezerek hem dertlerini dinliyor hemde seçildiği takdirde Akhisar için yapacaklarını anlatıyor.

Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mustafa Güral, merkez çarşı, tahta kale ve lise üçgen parrk mevkiinde bulunan esnafları gezerek destekleri istedi. Güral, seçimin Akhisar halkına hayırlı olması temenisinde bulunarak; "Biz Akhisar Esnafının sıkıntılarını biliyoruz. Sorunlarını biliyoruz. Çözüm yolunu da biliyoruz. Ankarada Pazarcılar ve Sebezeciler Federasyonumuzun 2 dönemdir yönetiminde bulunuyorum. Birçok genel müdür ile toplantılarda bir araya geliyoruz, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Müdürü ile de her ay toplantı yapıyoruz. Kendisi ile aramız çok iyi durumda, kendisi de Akhisar'ı özellikle odamı ve şahsımı ziyaret etmiştir. Biz bu ikili ilişkiler sayesinde Akhisara gelmeyen, getirelemeyen  Pilansmanı yani ortaklarımıza verilecek olan kredi miktarını daha fazla arttırarak Akhisar'a gelmesini sağlayacağız. Bunun sayesinde de daha fazla Akhisar esnafı kredilerden yararlanacak. Aynı zamanda da kredi onay bekleme süresini de azaltmış olacağız. Biz çıktığımız bu yolda gerek şahsım, gerekse yönetim kurulu aday arkadaşlarım bu işi başaracağımıza inanıyoruz. Artık değişimin olması gerektiğine inayoruz. Hizmetin daha fazla gelmesi için de Akhisar halkımızın ve esnafımızın desteklerini bekliyoruz. Her zaman her yerde söylüyoruz, Hasan başkanımız düzgün ve iyi bir insan ama artık birazda gençlerin Akhisar için çalışması gerektiğini düşündüğümüzden yönetime aday olduk. Biz kadromuza, bilgimize, Ankaradaki ikili ilişkilerimize güveniyoruz. Akhisar için çok şey yapabileceğimize  inanıyoruz. " dedi.

Ayrıca Mustafa Güral, seçimlerde kimse kimsenin baskısı altında kalmaması için seçimlerin kapalı oylamalayla olması Akhisar esnafının yararına olacağı ve herkesin yüz yüze bakacağı bu camiada kimsenin kime ne oy verdiğini bilmemesinin en doğru yöntem olacağını da dile getirdi.