Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına adaylığını açıklayan Mustafa Güral, başkanlığını yaptığı Pazarcı esnafını ziyaret ederek desteklerini istedi.

Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 29 Ocak’ta Akhisar Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan başkanlık seçimi çalışmalarına Mustafa Güral hız kesmeden devam ediyor. Mustafa Güral, 3 dönemdir başkanlığını yürüttüğü Pazarcılar Odası esnafını, Pazar pazarında ziyaret etti. Büyük ilgi gören ve açık açık desteklerini dile getiren pazarcı esnafı, 29 Ocak’ta yapılacak olan seçime tam kadro orada olacaklarını dile getirdi.

Mustafa Güral, sosyal medyadaki paylaşımlarında, basına verdiği demeçlerde ve esnaf ziyaretlerinde sürekli dile getirdiği seçimin nasıl yapılması gerektiği hakkında tekrardan fikrini beyan etti. Mustafa Güral Pazar yeri ziyaretinde ve sonunda yaptığı açıklamada şunlara değindi;

Açık oylamaya da, kapalı oylamaya da varız

Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 29 ocakta Kapalı Spor Salonunda yapılacak seçiminde kooperatif ortaklarımız neyi uygun görürse biz ona saygı duyarız. Biz kendimize ve bizi destekleyenlere inanıyoruz. Ama her zamanda dediğimiz gibi oy, sandık mahremdir. Kimse kimsenin kime oyverdiğini görmemesi esnafımız için daha hayırlıdır. Ama kooperatif ortaklarımız seçimin açık usulle yapılmasına karar verirsede boynumuz kıldan incedir. Biz her şekilde kendimize ve bizi destekleyen esnafve sanatkarlarımıza güveniyoruz.

Değişim her zaman iyi gelmiştir

Ben 7 dönemdir hizmet veren Hasan başkanıma ve bu süreç zarfında yönetiminde ve denetiminde bulunan tüm arkadaşlara emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Hasan başkanımız gerçekten çok dürüst, mütevazi ve iyi bir insandır. Bu zamana kadar da çok emek sarfetti. Fakat biz gençler olarak artık bazı sorumlulukları almamız gerektiğini ve daha fazla çalışarak Akhisar esnafının hakkettiği yere gelmesini istiyoruz. Gerek Ankara’daki görevimiz sayesinde, gerekse Ankara’daki ikili ilişkilerimiz sayesinde Akhisar’a daha fazla faydalı olacağımıza inanıyoruz. Allah nasip kısmet ederde, esnaf kardeşlerimiz, kıymetli ortaklarımız bizi seçerse size sözüm olsun her vaadimi yerine getireceğim

Kredi sorunu ve kefaalet sorununu çözeceğiz

Akhisar Esnafının kooperatife başvuru yaptığında uzun zaman süren bekleyişlerine ve kefalet sorunlarına gerekli çalışmalarımız ve düzenlemelerimizle son vereceğiz. Birçok ili ve ilçeyi de takip ediyoruz bizimle aynı nüfus sayısında olan hatta bizden düşük olan ilçeler bile bizden daha fazla pilasmanını şehrine götürürken biz bunu niye gerçekleştiremiyoruz. Ankara’nın yolunu aşındırarak  ve ikili ilişkilerimizi kullanarak Akhisar’ın hak ettiği pilasmanı yani krediyi fazlasıyla Akhisar’a getireceğimize inanıyoruz. Daha fazla esnaflarımızın bundan yararlanacağına inıyoruz. Artık Akhisar’ın kredi ve kefaalet sorunu çözülmeli ve esnaf rahat bir nefes alması gerektiğini düşünüyorum.

Pazarcı esnafı benim büyük ailemdir

Ben çocukluğumdan bu yana pazarcı esnafının içindeydim. Burada büyüdüm.hepsi benim abim, kardeşim, ailem gibiler. 29 Ocak’ta yapılacak olan seçimde de beni yalnız bırakmayacaklarına beni desteklemeye geleceklerine inanıyorum. Çünkü kardeşlerinin bunca zaman ne yaptıklarını biliyorlar. Eğer Akhisar Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif başkanı olduğumuz takdirde ne yapacağımızı da ne yapamayacağımızı da çok iyi biliyorlar. Pazar olamasına rağmen seçimde herkes orada olacağını açık açık dile getirmeleri beni memnun etti. Allahın izniyle Akhisar için çok güzel işler yapacağız.” Dedi.