Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü Akhisar’da da düzenlenen tören ile kutlandı. Program sabah saat 09.30’da Milli Egemenlik meydanında düzenlenen çelenk töreni

Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

 24 Kasım Öğretmenler günü Akhisar’da da düzenlenen tören ile kutlandı. Program sabah saat 09.30’da Milli Egemenlik meydanında düzenlenen çelenk töreni ile başladı. Ardından Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Belediye sinema salonunda gerçekleştirilen tören ile kutlama programı devam etti.

Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Garnizon Komutanı Hava İstikham Albay Coşkun Bumin, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Mete Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, Siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’in konuşması ile devam etti.

Konuşmasına Muhtar Gazi Topal’ın şu dizeleriyle başlayan Süleyman Mermer,  Silinir cehalet tatlı sözüyle ,İnsanlık öğretir insan özüyle , Isıtır canları yakmaz közüyle ,Bedene yakılan kor’dur öğretmen

Dikensiz hazırlar hayat yolunu Cahille savaşır bozar oyunu, Kucaklar yüreği sormaz soyunu, İnsana sarılan kol’dur öğretmen.”

Konuşmasına devam eden Mermer, “Millet Mektepleri'nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmenliği kabul ettiği tarih olan 24 Kasım günü. 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenlik, bahar güneşi gibidir. Toplum kendisiyle uyanır, yeniden canlanır ve yarınlara umutla bakar. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına rehberlik eden ve toplumun sürekli önünden giden bir gönül eridir. Öğretmenin görevi, gücü nispetinde erdemli toplum amacına katkı sağlamaktır.

24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla, vefat eden öğretmen arkadaşlarıma Allahtan rahmet, emekli olan büyüklerime sağlıklı uzun ömür diliyor, aramıza yeni katılan irfan ordusunun genç neferlerine hoş geldiniz diyorum. 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutlar, saygılar sunarım.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürünün ardından Akhisar Kaymakamı Kaan Peker konuşmasını yaptı. Toplumun en temel bireylerinden birinin öğretmen olduğunu belirten Kaymakam Peker, “Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde her fırsatta önemini ifade ettiği öğretmenlik mesleği, bir toplumun aydınlığa ve çağdaşlığa taşınmasındaki en büyük etmendir. Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından adaylığı kaldırılan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Programda çeşitli dallarda dereceye giren öğretmenlere, protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Son olarak ise emekliye ayrılan öğretmenlere plaket takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 6 yıl Önce

senede sadece bir defa hatırlanan, binbir güçlükle insan yetiştiren, insanların çoğu iki üç tane çocukla başa çıkamazken akşama kadar onlarca çocuğa analık babalık eden, ama başkalarına göre akşama kadar yatan, kadrolu, kadrosuz, ücretli, sözleşmeli, branşçı, sınıfçı, idareci, emekli tüm öğretmenlerin / eğitimcilerin bu anlamlı günü kutlu olsun.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber