Akhisar Kaymakamı Murat KÜTÜK başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM'in de katılımıyla "Geleceğimize Dair Mücadelemiz" Projesi kapsamında rehber öğretmenlere yönelik önemli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı, Akhisar Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda "Bağımlılık ve Mücadele" konusu üzerine düzenlendi.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen okullardaki tüm rehber öğretmenler ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından yaklaşık dört aydır yürütülen "Bağımlılıkla Mücadele" çalışmaları, bu toplantıyla devam etti. Rehber öğretmenlere akran zorbalığı, iletişim becerileri, sınır koyma gibi konularda eğitim verilirken, velilere ise aile içi iletişim ve akran zorbalığı gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda, ilkokul, ortaokul ve lise dahil tüm kademelerdeki öğrencilere yönelik öfke kontrolü, sınır koyma, akran zorbalığı gibi konularda eğitimlerin de sürdüğü belirtildi. Ayrıca, öğrencilere kişiler arası iletişim becerileri, kişisel hijyen, sağlıklı yaşam ve Türkiye'de bağımlılıkla mücadele konularında da eğitimler verilmekte.

Bağımlılıkla mücadele konusuna özel önem veren Akhisar Kaymakamı Murat KÜTÜK, toplantıda yapılan çalışmaların toplumda farkındalık oluşturmasını ve başarıyla sonuçlanmasını önemsediğini vurguladı. Projede görev alan tüm rehber öğretmenlere ve destek veren kurumlara teşekkürlerini ileten KÜTÜK, çalışmalarında başarılar diledi.