Türkiye'nin en iyi Kuzu Çevirmecisi olarak bilinen Gülbeyaz Ziyafet Restoran'ın işletme sahibi Şaban Taşkıran ve oğulları Cengiz, Cem, Mustafa Taşkıran, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü anlam dolu bir kahvaltı programıyla kutladı. Etkinlik, Gülbeyaz Ziyafet Restoran'ın ev sahipliğinde gerçekleşirken, yerel basın mensupları bu özel günlerini bir arada geçirdi.

Programa, işletme sahibi Şaban Taşkıran ve oğlu Mustafa Taşkıran'ın yanı sıra, Ramiz Köfte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Birtan Taşkınlar ve birçok yerel basın mensubu katılım gösterdi.

Kahvaltı programında konuşan Şaban Taşkıran, "Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutluyorum. Ziyafet Restoran olarak Akhisarlı gazetecileri tebrik ediyorum. Kahvaltı programına katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ramiz Köfte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Birtan Taşkınlar ise şunları söyledi: "Akhisarlı gazeteci arkadaşlarımızın Dünya basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutlu olsun. Basın gerçekten halkın müşterek sesidir. Akhisar'da faaliyet gösteren kamuoyunun doğru bir şekilde aydınlanmasını sağlayan gazetecilere büyük görevler düştüğünü düşünüyorum. Bugüne kadar gösterdiğiniz başarılı çalışmalar için sizi tebrik ediyorum."

Akhisarlı gazeteciler adına konuşan Kenan Molla, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bizleri bu güzel günümüzü hatırlamanızdan ve bu nazik davetten dolayı işletme sahibi Şaban Taşkıran ve oğulları ile Ramiz Köfte yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Av. Birtan Taşkınlar'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Bu anlamlı etkinlik, basın mensuplarına yapılan özel bir davetle gerçekleşirken, yerel basının önemi ve değeri bir kez daha vurgulandı.