Akhisar’a bağlı Gökçeahmet Mahallesi’nde Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar için plaket töreni düzenlendi.

Gökçeahmet Mahallesi muhtarı Muhammed Mustafa Özdemir, Mahalleye yapılan yatırımlar ve hizmetler için teşekkür ederek Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta’ya plaket takdim etti.

Muhtar Özdemir, mahalleye yapılan hizmetleri sıralayarak teşekkür etti. Özdemir; “Gökçeahmet Mahallesi muhtarlığını devraldığımızda sulama kooperatifi borç içindeydi. Sulama kooperatifini Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik. Büyükşehir Belediyesi eskimiş ve çalışamaz hale gelmiş olan sulama tesisimizi ilk etapta 5 Milyon TL’lik yatırım yaparak kablo değişim, pompa yenileme, arıza giderimi gibi birçok bakım onarımını gerçekleştirdi. Sonrasında ilave sondaj talep ettik, 3 adet pompa kuyusu açıldı. Sulama için 10 Milyon TL’yi geçen yatırım yaptılar. Toplamda 16 Milyon TL’yi bulan yatırımlar için kendilerine çok teşekkür ederim. 

Tabi bu hizmetler yapılırken gecesine gündüzüne katarak günlerce uykusuz kalarak canla başla çalışan Sulama Saha Sorumlusu Tayfun Buldan ve İbrahim Bayhan’a da çok teşekkür ediyorum. Bu üstün çabalarından dolayı Gökçeahmet Mahallesi halkı onlara minnettardır. 


Sonrasında ilave sondaj talep ettik 3 adet sondaj kuyusu açıldı. 
Sulama için 10 milyonu geçik yatırım yaptılar.
Ve toplamda 16 milyonu bulan bu yatırımlar için kendilerine çok teşekkür ederim.

Ayrıca, Gökçeahmet Mahallesi’nin içinden akan kanalizasyon hattı vardı. 600 metre uzunluğunda olan Mahallenin dışına çıkarılması gereken bu hattı 1 Milyon TL’lik yatırım ile ilk kez yapılmış oldu. 2022’de Gökçeahmet Mahallesi’ne binlik korega borular ile Manisa’da bir ilk olarak Mahallenin altından yağmur suyu hattı çekildi. Bu yatırım maliyeti ise 2 Milyon TL’yi geçmiştir. Devamında derelerimiz iki defa temizlettik ve dere geçişlerine menfezler yapılarak yol geçişleri yapıldı.

Gökçeahmet Mahallesi sınırlarında bulunan 7 kilometrelik su deliği mevkiinden Gökçeahmet’e giden ara yol ve aynı yerden başlayan Selçikli’nin asfaltına kadar olan yol Gökçeahmet’e aittir. Bu yolu şuan genişletme ve yükseltme çalışması yapılarak asfalt atma aşamasına gelindi. Ayrıca yüzlerce yıldır tehlite olan bu yol üzerinde bulunan 2.80 genişliğindeki eki taş köprüyü iki defa yıkarak yeniden şuan 12 metreye çıkarılmış ve oluşan kazaların önüne geçildi.

Bu yol sürecinde tüm Gökçeahmet halkına teşekkür ederim tüm vatandaşlarımız tarlalarına girilerek yol genişletilmesine severek razı oldular. Bu yol çalışmasının maliyeti asfalt atma aşamasından sonra ortaya çıkacaktır, ancak tahminimiz 20 Milyon TL’nin üzerindedir.

Diğer birçok küçük yatırım var, bunları saymıyorum onun için burada siz değerli Gökçeahmet halkımızın huzurunda her talebimize anında olumlu şekilde hizmet veren ve zeytinlerimizin kalitesine ve tonajına doğrudan etki edip seviyemizi yükselten sulama sistemimizi ayağa kaldıran Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire başkanımız Yılmaz Usta’ya canı gönülden teşekkür ederim. 

Büyükşehir Kırsal Hizmetler Daire başkanı Yılmaz Usta; “Gökçeahmet halkına Büyükşehir Belediye başkanımız Cengiz Ergün’ün tam destek olması ve bize vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda bu hizmetleri seve seve yaptık. Bu süreçte elbette sizlerin de desteği ve yardımı ike bu hizmetler yapıldı. Burada muhtarlarımız sizler için çok çaba sarf ettiğini biliyoruz. Kendisine bende halkı için mücadele etme ruhunda olduğu için teşekkür ederim. Şahsım adına aldığım bu plaketi Büyükşehir’e verilmiş bir plaket olarak görüyorum. 

Ayrıca bu sene sulama elektrik giderleri ve masraf olarak 2.5 Milyon TL harcama yapıldı, sizden topladığımız toplam para 750 bin TL civardır. Sizlerden su bedeli olarak topladığımız bedelin 3.5 katı ödeme yapmış ve bunu da sayın başkanımız Cengiz Ergün’ün çiftçi milletin efendisidir elimizden gelen desteği çekinmeden sağlamalıyız diyerek sürekli çiftçinin gelişmesi ve ilerlemesi üzerine vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda biz bu masraflara Büyükşehir Belediyesi olarak destek oluyoruz. 

Yeni yıl için burada bulunan 2 bekçimiz çalışanımız var, onlarla bu sistemin işleyişi hakkında yenilikleri paylaşacağız. Sizlerle bu doğrultuda bekçilerimize destek olarak sistemi çalıştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Muhtar Özdemir, plaket töreni sonrası 55 Milyon TL’ye ulaşan büyük yatırımlar için Büyükşehir Belediye başkanına teşekkür etti.