Kesilmesi güç olan mealin kesilerek parçalanmasını sağlar. Giyotin makasın kesme özelliği aynı günlük hayatımızda kullandığımız makaslar gibidir. Giyotin makas çift taraflı bıçağa sahiptir. Bu bıçaklardan biri sabit bir diğeri hareketlidir. Alt bıçak sabit durur, üst bıçak hareket eder. Alt ve üst bıçaklar arasında boşluk vardır. Bu boşlukta kesilecek demirin kalınlığına göre ayarlanır.

Eskiden teknoloji bu kadar gelişmemiş olduğu için bu kesimler elle yapılıyordu ama artık teknoloji çağında olduğumuz için kesimler bilgisayar ortamında yapılır. Demirin genişliği, iki makas bıçağı arasında olması gereken açıklık bilgisayara işlenir ve işleme böyle devam edilir. Giyotin makas aslında bir tezgâhtır. Hızlı ve zahmetsiz bir şekilde istenilen demiri kesmeye fayda sağlar.

Giyotin Makasla Kesmenin Sağladığı Faydalar

Giyotin makas, kısa zamanda çok fazla kesim yapar ve yaptığı kesimlerde hata oranı minimum seviyededir. Hatasız kesim yapmasının sonucu olarak kestiği metallerden maksimum verim elde eder. Giyotin makassız yani elle yapılan kesimlerde milimetrik kaymalar gerçekleşir ve bunun sonucunda kesilen metal deforme olur. İşe yaramaz hale gelir. Bu yüzden hem zamanımızdan hem de malımızdan zarar uğramış oluruz. Ama giyotin makası kullanırsanız bu tür sorunların karşısına geçmiş olursunuz. Bu nedenle birçok demir kesen usta giyotin makası hayatına katmıştır.

Giyotin Makasın Kullanım Alanları

Temel kullanım yeri inşaatlardır. Çok katlı bina, gökdelen, müstakil ev inşasına ve fabrika inşaatlarına kadar her yerde kullanılır. Ayrıca profil demirin kullanıldığı her yerde giyotin makas kullanımı da vardır. Kaliteli ve sağlam ürünler ortaya çıkardığından dolayı tarım ve makine yapım sektörü tarafından da tercih edilmektedir. Beyaz eşya sektörü, gemi üretimi, havacılık, mobilya sektörü, endüstriyel cihazlar, otomotiv ve daha birçok sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Saç kesiminde çok başarılı olan makas, kolay kurulması, eğitimi kolay olması, her bütçeye uygun olması ve diğer kesim makinelerine göre sessiz olması gibi birçok avantajı bakımından çoğu kişi tarafından tercih edilir. Saymakla bitmeyen faydaları ve birçok yerde kulanım imkânı sağlayan giyotin makası https://www.sanayiden.com/giyotin-makas adresinden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.