Vatandaşların meşaleler ve sloganlar eşliğinde bağrına bastığı Ali Uçak, 'çiftçinin temsilcisi' olarak çıktığı Meclis yolunda her kesimden büyük destek alıyor. Ali Uçak, dün Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le birlikte ziyaret ettiği Alaşehir'in bazı mahallelerinde de binlerce vatandaş tarafından ilgiyle karşılandı.

40 yılı aşkın süredir Manisa'da tarım sektörünün her alanında hizmet veren ve ter döken MHP Manisa 2. Sıra Milletvekili Adayı Ali Uçak, seçim çalışmalarına gece-gündüz demeden devam ediyor. Manisa'yı karış karış gezen ve çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayan Uçak, vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi görüyor. Ali Uçak, dün Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'le birlikte Alaşehir merkez ve bazı kırsal mahallelerde vatandaşla bir araya geldi. Günlük programına Kemaliye Mahallesi ile başlayan Uçak ve Ergün, burada binlerce vatandaş tarafından karşılandı. Killik Mahallesi ziyaretinin ardından oda ve dernek temsilcileriyle bir araya gelen heyet, ardından Uçak Kardeşler tarafından merhum anne ve babalarının hayrı için Alaşehir Devlet Hastanesi bahçesinde kurulan Uçak Kardeşler Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nin açılışını yaptı.

"MANİSA'YA TARAFSIZ ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİM"
Cengiz Ergün'le birlikte Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Hizmet Binasını ziyaret eden ve Prestij Cadde Projesi duyurusuna katılan Ali Uçak, daha sonra Alaşehir pazar esnafı ve sevgi yolu esnafıyla bir araya geldi. Ardından Yeşilyurt ve Kavaklıdere mahallesinde vatandaşlarla buluşan Uçak, Başkan Cengiz Ergün'le birlikte seçmenlerden destek istedi. Ziyaret ettikleri her yerde büyük bir coşkuyla karşılandıklarını belirten ve sevgi gösterileri için vatandaşlara teşekkür eden Uçak, "İnşallah milletvekili seçilecek olursak; tarafsız bir şekilde Manisa’ya, Alaşehir’e, tüm mahallelerimize hizmet getirmek için çalışacağız. Biz, Manisa’nın milletvekili olacağız. Mecliste tarımın sözcüsü olacağız" dedi.

"BİZİM DAVAMIZ BÜYÜK TÜRKİYE DAVASIDIR"
Birlik, beraberlik ve kardeşlik davasının bir temsilcisi olduğunu vurgulayan Uçak, "Bizim davamız, büyük ve güçlü Türkiye davasıdır. Ben tarımı bilen, sizin içinizde yetişen bir kardeşinizim. Bizler Ankara’ya gittiğimizde Allah nasip ederse Ankara ile Manisa arasında köprü olacağız. Manisa’mıza, Alaşehir’imize hizmetlerin kesintisiz gelmesi için çalışacağız. 17 ilçemizin menfaati için yapılması gereken ne varsa yapılması için çaba sarf edeceğiz. Üreticimizin refah seviyesi ne kadar yüksek olursa yaşadığı bölgenin de refah seviyesi yüksek olur. 14 Mayıs’ta bize yetkiyi verirseniz bu hizmetleri, yatırımları yapacağız. Seçim döneminde verdiğimiz mücadele gelecekte vereceğimiz mücadelenin aynasıdır” diye konuştu.

BAŞKAN ERGÜN, ALİ UÇAK İÇİN OY İSTEDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, Ali Uçak'a destek istediği konuşmasında, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyumuzu Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğiz. Milletvekili seçimlerinde de Alaşehir’in evladı Ali Uçak’a oy istiyoruz. Tarımın içinden gelen, tarımı bilen birini Ankara’ya gönderelim. Hem Alaşehir’e yeni hizmetler kazandırılması hem de Büyükşehir Belediyemiz ile Ankara arasında köprü vazifesi görecek olan Ali Uçak kardeşime destek istiyorum. Allah bu birliği, beraberliği bozmasın. Biz, birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece bu ülke hep daha ileriye gidecektir, şahlanacaktır” ifadelerini kullandı.