Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile birlikte Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Alanı’nda düzenlenen etkinlikte gençlerle buluştu.

Yaşları 14 ile 24 arasında değişen gençlerin, eğitimden siyasete, çevre sorunlarından işsizliğe ve yaşanılan gelecek kaygısına kadar tüm sorunlarını dinleyen Bakırlıoğlu, 14 Mayıs’tan sonra gençlerin tüm sorunlarını çözmek için mücadele edeceklerinin sözünü verdi.

Bakırlıoğlu gençlere, değişimin anahtarı senin elinde diyerek seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye destek vermelerini istedi.

Gençler Bizim Umudumuz

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada; Akhisar’da geleceğimizin mimarı gençlerimizle bir kez daha bir aradayız.

Gençlerin gözlerindeki ışıltıyı görünce geleceğe dair umutlarım artıyor.

Gençliği dinleyeceğiz, anlayacağız,

Bu değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Değişimin anahtarı gençlerin elinde.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etti. Gençler bizim geleceğimizin teminatı. Bu nedenle gençlerin istek ve taleplerini gerçekleştirmek için birlikte çalışacağız.

Giderlerse gitsinler anlayışı gençleri bu ilkeden kaçırdı. Pırıl pırıl genç beyinler başka ülkelerde gelecek arıyor. Buna son vereceğiz.

Kimse geleceğini yurt dışında aramak zorunda kalmayacak. Çünkü ülkenin genç beyinlere ihtiyacı var ifadelerine yer verdi.

Gençlere Sözümüz, Söz

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında ve Millet İttifakının iktidarında gençler için yapacaklarını anlatan Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

Gençler gençliklerini gelecek kaygısı olmadan doyasıya yaşayacaklar.

18-22 yaş arası ihtiyaç sahibi gençlere ayda en az 1.500 TL’lik “GENÇLİK KART” vereceğiz

Üniversite öğrencilerin yurt ve barınma sorununu bir yıl içinde çözeceğiz,

Gençlere pasaportu ücretsiz verecek, yurtdışına çıkışta harç almayacağız.

İlk Sıfır otomobilden ÖTV alınmayacak.

İstihdamı artırmak için sağlayacağımız hibe, vergi, prim, kredi, diğer finansman ve benzeri teşvikleri gençler lehine güçlendirerek ve farklılaştırarak genç istihdamını destekleyeceğiz.

Tüm öğrencilere ve gençlere aylık 5 GB internete bedava erişim hizmeti sağlayacağız.

Tarımda çalışan 30 yaş altındaki gençlere sosyal güvenlik prim desteği sağlayacağız.

Milletvekili Bakırlıoğlu ile Başkan Dutlulu’nun gençlerle buluşmasına, CHP İlçe Başkanı Umut Çavuş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci, Gençlik Kolları Başkanı Serkan Kurban da katıldı.