Manisa İYİ Parti il başkanı Ali Zafer İksir, İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Mustafa Yılmaz, İYİ Parti İl Kadın Kolları başkanı Tuğba Kotan Özcan, Akhisar İYİ Parti ilçe başkanı Halil Korkmaz ve yönetiminin katılımıyla 15.30’da Manisa 28. Dönem Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Açılış konuşmasını İYİ Parti İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir, Aday adayı Gaye Durul’un biyografisini okuduktan sonra başarılar dileyerek sözü Gaye Durul’a bıraktı.

Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Gaye Durul;” Saygı değer il başkanım ve ilçe başkanlarım. Değerli İYİ Parti teşkilatınızın çeşitli kademelerinde görev alan başkanlarım ve üyelerim, İYİ Parti gönüldaşlarım ve sevgili basın mensupları. Hepinizi saygı ve muhabbet ile selamlıyorum. Hepimiz biliyoruz ki yakın tarihimizin en önemli seçimine çok az bir süre kaldı. Önümüzdeki bu seçim ülkemizin kaderini değiştirecek, beklide miladı olacak kadar önem arz etmektedir. Ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik ve sosyal alandaki krizlerin üzerine doğal afetler ve salgın hastalıklar eklenmiş aziz milletimiz her açıdan harap ve bitap düşmüştür. Bu yüzdendir ki ebediyete göç etmiş bütün vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet ve geride kalanlara başsağlığı diliyorum.

  Anadolu’nun inşasında ve yapılanmasında tarih boyunca kadınlarımıza büyük görevler düşmüş ve bu suretle büyük fedakârlıklar göstermek zorunda kalmışlardır. İşte tam burada 2017 yılında Sayın Genel başkanımız Meral Akşener Hanımefendi İYİ Parti’yi kurarak Türk Siyasi Tarihi’nin en önemli kadın figürlerinden biri olmuştur. Yeter Söz Milletindir! Mottosu ile yola çıkarak halkımızın içindeki kıvılcımı ateşlemiştir. Milletimizin hak ettiği gibi yaşayamadığını yüksek sesle dile getirip, ülkemizin doğru yönetilmediğini söylemiş ve bu yüzdendir ki iyi, cesur, uzlaşmacı, liyakatli, barışçıl tüm insanları göreve çağırıp bir çatı altında toplamayı başarmıştır. Bende Gaye Durul olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin çağrısına uyan neferlerden biri olarak içimden gelen sese kulak verip bu misyonun bir parçası olmak için ant içtim ve yola çıktım. Doğup büyüdüğüm bu kadim topraklarda memleketime ve şehrime 20 yıla yakın hizmet eden bir kadın olarak, çiftçi bir aileden gelen, toprak ile büyümüş, şehirde ticaret erbabı olarak hizmet ehli olmuş, yıllardır yüzlerce çocuğun eğitim hizmetini üstlenmiş bir kurumun sahibi ve eğitimcisiyim. Atatürk ilke ve inkılapları ile donanmış, çağdaş, modern bir Türk Kadını aynı zamanda ben bir anneyim! Bu mozaiği çok iyi sentezleyen, köylü ile köylü olan, profesör ile tez yazabilen beceri ve çeşitlilikte bir Türk Kadını olmaktan da özellikle gurur duyuyorum. Sivil toplum kuruluşları ile çalışarak, sürekli halkın içinde ve sosyal sorumluluk projelerinin merkezinde olmaktan da ayrıca haz duyuyorum. Tüm bu süreçlerin devamında başta Manisa olmak üzere, ilçe ve beldelerin kalkınması, istihdam ve yaşam kalitesi standartlarının arttırılması hususunda birçok alt başlıktaki üretilecek ve hayata geçirilecek projelerin hemşerilerimizin huzuru ve refahı için yapılması konusunda da canla başla çalışacağım için çok mutluyum. Her daim ulaşılabilir, vatandaşların sorununu kendi sorunu gibi görüp, bu sorunlara çözüm arayan, bir Türkiye, bir Vatan sevdalısı olarak da ülkemin geleceği için bu kutlu göreve milletimizin vekili olmak adına talibim.

Ben ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve cumhuriyetimizle derdi olanlarla mücadele etmeye talibim. Ben hukukun üstünlüğünü güvence altına almaya talibim. Ben kadın hakları için mücadele etmeye, kadın cinayetlerini durdurmaya talibim. Ben mülteci sorununa çare olmaya talibim. Ben ifade özgürlüğü için mücadele etmeye talibim. Ben derse aç giren çocuklarımıza aş olmaya talibim. Ben umutsuzluk içinde ülkesini terk eden gençlerimize umut olmaya talibim. Ben emeklilerimizin refah içinde yaşamasını sağlamaya talibim.

Ben yaşasın hürriyet, kahrolsun istibdat demek için sizin oylarınıza talibim.’’ dedi.

Basın açıklamasının ardından il teşkilatında partililer istişarelerde bulunuldu.

Gaye Durul kimdir?

Gaye Durul 1 Şubat 1979 yılında Akhisar’da doğmuştur. İlköğrenimini Sazoba Köyü’nde, orta öğrenimini Akhisar Ali Şefik Ortaokulu’nda almış olup Akhisar Lisesi’nden 1996 yılında mezun olmuştur. 1997 yılında girdiği İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünden 2001 yılında mezun olup, 1 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ali Müfit Gürtuna döneminde Halkla İlişkiler Başkanlığında Pr faaliyetleri üzerine çalışmıştır.

 2002 yılında İBB’deki görevinden ayrılarak, entegre pazarlama alanında eğitim almak için İngiltere’ye gitmiştir. Londra’da Cavendish Business School’da pazarlama üstüne eğitim görmüştür. Eğitimini takip eden yıllarda İngiltere’de bir süre Partime hizmet sektöründe çalışmıştır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 2004 yılında Türkiye’ye dönmeye karar vermiş ve evlenmiş 2004 -2006 yılları arasında Akhisar Anadolu Çağlak Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak görev yapmıştır. Sonrasında Aile şirketleri olan Durullar Gıda Sanayisi’nde görev alarak, yöneticilik yapmıştır. Bu süreçte 2010 yılında eğitimden kopamadığı için Aile ve Sosyal Hizmetlere bağlı olarak çalışan Özel Pinokyo Kreşini devralmış ve o günden bu yana 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara bakım ve eğitim hizmeti vermektedir. Bunların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler almıştır. 2 Dönem Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine ATSO üyeliği için katılmıştır. Akhisar Üniversite Kurma ve Yaşatma Derneği kurucu üyeliği, Akhisar Genç İş İnsanları Derneğinde (AKGİAD) aktif olarak çalışmaktadır. Ayrıca Celal Bayar Üniversitesi Akhisar yerleşkesinde bulunan Pazarlama Yüksek Okulunda sektör danışma kurulu üyesidir.