Zeyrek, CHP İlçe Başkanı Hayriye Hacet, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Kadın Kolları Başkanı Emine Güven, Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan ve diğer parti üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyaret sırasında, İlçe Başkanı Hayriye Hacet ve Belediye Başkanı Besim Dutlulu birer konuşma yaptı. Hacet, "Bugün Akhisar'ımıza baharı getirdik. Emeklerinden dolayı Başkanımız Ferdi Zeyrek'i tebrik ediyorum. Değişim rüzgarlarıyla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında büyük değişimlere ve güzelliklere imza atıyoruz," dedi ve ilçe başkanlığı ziyaretinin kendileri için büyük bir onur olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise ziyaretin önemine değinerek, "Gerçekten zor bir seçim süreci yaşadık ama sonuç muhteşem oldu. Başkanımız Ferdi Zeyrek, liderlik yetenekleriyle bize çok destek oldu. İlçeler olarak her zaman ona destek vereceğiz. Büyükşehir ve Akhisar Belediyesi el ele vererek bir organizasyon yaptık. Bundan sonra daha fazla organizasyon yapacağız. Artık ayrım yok, ilçe ya da büyükşehir diye bir şey yok, önemli olan hizmet," şeklinde konuştu.

Bu ziyaret, yerel yönetimlerin birlikte çalışarak hizmet etme anlayışını pekiştirdi ve Akhisar'daki CHP İlçe Teşkilatıyla ilişkileri daha da güçlendirdi. Belediye Başkanı Dutlulu ve İlçe Başkanı Hacet, gelecekte daha büyük projeler ve hizmetler için umutlarını dile getirdi.

HAZİRAN SONUNDA RİNG YOLU TAMAMLANMIŞ OLACAK

Akhisar’da devam eden projelerin tamamlanacağını ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, “Biz Büyükşehir olarak ring yolu projesinin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bu konunda da Besim başkanımla gündeme aldık. Haziran sonunda bitiriyoruz. 

TREN YOLU PROJESİ YAPILACAK

Bir diğer önemli proje ise eski tren yolu alanındaki rekreasyon alanı bizden önceki dönemde acele şekilde, yangından mal kaçırır gibi ihale edildi. Bu ihale sürecini incelediğimizde maalesef hak edilmeyen bedellerle verildiğini tespit ettik. İhale başladı, bunu da bir an önce ele alıp bitireceğiz. Akhisar’ımıza bisiklet yollarıyla, yeşil alanlarıyla, yürüyüş yollarıyla buradan geçenlere Akhisar’ı temsil edecek şekilde düzenleyeceğiz. Mevcut proje devam edecek, sadece ödenek konusunda tespit ettiğimiz fazlalıkları müteahhit firmayla görüşüp bunlardan feragat etmesini isteyeceğiz. 

BATTI ÇIKTI, OTOGAR, KAVŞAK PROJELERİ

Ay yıldızlı kavşağa battı çıktı yapmamız gerekiyor. Otogarımız var yeni bir otogar projesini yapacağız. Ring yolundaki diğer kavşağı açıp bağlamamız gerekiyor. Bunlar önümüzdeki dönemde bir an önce Akhisar’ımız yapılan hizmetlerimiz olacak” dedi.