Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Atatürk'ün Öğretmenlere armağan ettiği 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30'da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı.

Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Çelenk sunma töreni yöneticiliğini Akhisar Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Kalfa, Edebiyat Öğretmeni Cengiz Gönül'ün sunuculuğunu yaptığı program Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Murat Ataş'ın yönetiminde Belediye bandosuyla İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra çelenk koyma töreni sona erdi.

Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içindeki sinema salonunda ikinci tören saat 10.00’da Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Murat Ataş'ın yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Akhisar Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Aysel Kocabaş, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmail Candan'ın sunuculuğunu yaptığı programın ardından açış konuşmasını Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer yaptı. Süleyman Mermer;” Sayın Kaymakamım, Değerli Protokol, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirlerimiz; Gazi Mustafa Kemal’in Millet Mekteplerini açtığı ve başöğretmenliğini kabul ettiği tarih 24 Kasım 1928’dir. Bu nedenle 1981 yılından bu yana 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 24 Kasım tüm öğretmenlerimizin hizmetleri nedeniyle unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Kültür ve medeniyet inşa edendir öğretmen. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, eleştirel düşünme alışkanlığı kazandıran kişidir. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Diyerek bilgiyi kutsayan, Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz emri veren ve Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir parolasına sahip bir medeniyetin bireyleri olarak mutlaka o ilmi bize öğretenlere minnettarız. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal; gaye ve hizmet mesleğidir. Bir insanı yaşatan tüm insanlığı yaşatmış gibidir düsturuyla milli, manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmemiz gerekmektedir. Milli Eğitim Temel Kanununda ifadesini bulan ve genellendiğinde hak ve sorumluluklarını bilen iyi bir vatandaş, beden, zihin ve ahlak yönünden iyi yetişmiş, kabiliyet ve becerilerini iyi kullanan meslek sahibi iyi birer insan yetiştirmek için biz öğretmenlerin çok çalışmamız gerektiği asla inkar edilemeyecek bir gerçektir. Bu nedenle eğitimciler olarak bilgi, teknoloji ve güncel hayatı takip edip kendimizi sürekli öğrenmeye açık tutmalıyız.

Günümüz dolayısıyla yapılan yarışmalara katılan, programlarımızda emeği geçen mesai Arkadaşl Sportif organizeleri yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.

Başta Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ebedi hayata göçmüş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet Emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu, huzurlu bir emeklilik diliyorum. Değerli mesai arkadaşlarım öğretmenler günümüz kutlu olsun. Saygılar sunuyorum” dedi.

Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melek Sabah ve Sudenaz  Akar "Sen Öğretmensin" şiirini okudular. Emekli öğretmenler adına konuşan Rasime Ağartıcı'nın konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Şube müdürlüğünden emekli olan Mehmet Zengintaş " Zamanında" ve "Ziller Çalınca" şiirlerini okudu. Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi " Tek Hece" şiirini okudu. Öğretmenler arası yarışmalarda dereceye giren öğretmenlere ödülleri Akhisar Kaymakam Vekili Gördes Kaymakamı Bekir Abacı, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Ecz. Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça tarafından verildi. Müzik Öğretmeni Murat Ataş yönetiminde Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı " Müzik Dinletisi" izleyenler tarafından çok beğenildi.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları programına Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Ecz. Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Mehmet Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, şube müdürleri, Siyasi Parti ilçe başkanları, Okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber