Amatör Telsiz, Arama-Kurtarma ve İnsani Yardım – Eğitim - Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (ATAKDER), kuruluş sürecine start verdi. Dernek kurucu üyeleri, Kaymakam Murat Kütük'ü makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ATAKDER'in kurucu üyeleri olan Aysel İnan, Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş ve Muhtar Adayı Mehmet Saygı, Kaymakam Murat Kütük'e kurulacak derneğin tüzük çalışmasını takdim etti. Aysel İnan, derneğin kuruluş amacı ve faaliyet alanları hakkında detaylı bilgi verirken, derneğin siyaset üstü bir yaklaşıma sahip olduğunu ve her kesimle eşit mesafede durduğunu vurguladı.

ATAKDER Kurucu Üyelerinden Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Saygı, geçtiğimiz yıl yaşanan milli afetlerde gönüllü olarak Kahramanmaraş'ta bulunduklarını ve bu deneyimler doğrultusunda dernek çalışmalarını planladıklarını ifade etti. Sivil toplum ve kamu kuruluşlarıyla iş birliği içinde çalışacaklarını belirten Saygı, özellikle eğitimler ve organizasyonlarda Kamu kuruluşlarının desteklerini alacaklarını söyledi.

Kaymakam Murat Kütük, gerçekleştirilen ziyarette derneğin çalışmalarını ve amaçlarını olumlu bulduğunu ifade ederek, bu tür kuruluşların önceden planlanıp organize edilmesinin önemine vurgu yaptı. Kamu kuruluşlarının derneğin çalışmalarına gerekli desteği sağlayacaklarının sözünü verdi.

ATAKDER Kurucu Başkanı Aysel İnan, Kaymakam Kütük'e teşekkür ederek, derneğin Onursal Başkanı olarak aralarında görmek istediklerini iletti.

ATAKDER DERNEĞİ KURUCULARI:

Aysel İnan - Esnaf
Besim Dutlulu - Belediye Başkanı
İhsan Gümüş - Muhtarlar Derneği Başkanı
Suudi Arslan - Emekli Müdür
Mehmet Saygı - Esnaf
Özlem Özcan - Muhtar
Hasan Sığanık - Kamu Görevlisi
Hakan Alkan - İş İnsanı
Özgür Morbel - Öğretmen
Cemail Şen - Esnaf
Ayhan Kara - Esnaf