Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 tanısı koyulan Ebrar Aktürk’ün tedavisi için gereken yaklaşık 1.82 milyon doların tamamı toplandı.

Ebrar bebeğe 2022 yılı Temmuz ayı başında Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1 teşhisi konmuştu. Ayten ve Mehmet Aktürk çifti ilk çocukları 6 yaşındaki Halil İbrahim’den sonra bir kız çocuğuna sahip olmaları sevinçlerini yaşarken üzerlerine bir kara bulut çökmüştü.

Hemen tedavisine başlanmasına rağmen, Türkiye’de SMA’lı bebeklerin tedavilerinin tam anlamı ile yapılmaması ve yurt dışındaki tedavilerinin de milyon dolarları bulması üzerine, Aktürk çifti de diğer aileler gibi 8 Ağustos 2022’de valilikten alınan izinle yardım kampanyası başlatmıştı.

Duygulu, üzgün buna karşılık umutlularını hiç yitirmeyen baba Mehmet Aktürk, destek sağlayan elini taşın altına koyan herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Öte yandan yardım kampanyasına desek sağlayan grup dün gece Gölet alanında toplanarak kutlama gerçekleştirdi. Yine 13 Ağustos Pazar günü ise saat 18.00 ile 19.00 arasında balon uçurtması yapılacağı bildirildi.