Akhisar Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yönetiminde Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 9 gündem ve 1 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı öncesinde gündemi değerlendiren Başkan Dutlulu, Akhisarlı Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk’ün annesi Zeynep Şentürk’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğunu belirtti. Başkan Dutlulu,” Meclis toplantımızdan sonra cenaze namazına katılacağız. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin de, onların bize emaneti olan ailelerinin de hakkı ödenmez.  Çok da sevdiğimiz, iyi bir hanımefendiydi. Arkadaşlarımız daha geçen hafta Kurban Bayramı dolayısıyla kendisini evinde ziyaret etmişti. Mekanı cennet olsun” dedi.

ALTYAPI VE SİNEK İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI KONUSUNDA BÜYÜKŞEHİRDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Akhisar’da geçtiğimiz günlerde aşırı yağan yağmurlar sonucu oluşan afet ile ilgili de konuşan Başkan Dutlulu, “Hepinizin bildiği gibi bayram öncesinde Akhisar’da aşırı yağışlar sebebiyle bir afet yaşadık. Akhisar’ın alt yapı konusundaki yetersizliğini her zaman dile getiriyoruz. Ama şehrimize 1 saatte düşen yağışın da oranı oldukça fazlaydı. Birçok hane taşkınlardan dolayı zarar gördü. Belediyemize ait Cuma Pazarı, ana hizmet binamız olumsuz etkilendi. AFAD Başkanımız, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer kurum amirlerimizle birlikte sürekli sahadaydık. İmkanlarımız ölçüsünde destek olduk. Herkesin bildiği gibi tüm altyapı çalışmaları, kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatları yasalarca büyükşehir belediyelerinin yetki ve sorumluluğunda. Aynı şekilde şu anda yaşadığımız ciddi bir problem haline gelen karasinek ve sivrisinek sorunu da Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında. Buna göre bir bütçe de alıyor. Biz elimizden geldiğince Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne destek oluyoruz; ama özellikle altyapı çalışmaları ve sinek ilaçlama çalışmaları konusunda Akhisar’a biraz daha yatırım bekliyoruz. Çünkü bu sorunlar şehrimizde kronik bir sorun haline gelmeye başladı. İnşallah ilgili kurumlar da çalışmalarını yaptıkça bu sorunları da gidereceğiz. Yapacakları destek için şimdiden Manisa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz ” ifadelerini kullandı. 

“BÖLGEDE ASFALT ATAN TEK İLÇE BELEDİYESİYİZ”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu konuşmasında son olarak Akhisar Belediyesi olarak yaptıkları hizmetlere değindi. Başkan Dutlulu,”Akhisar Belediyesi ne yapıyor diye sorarsanız, hiç durmadan çalışıyoruz. Yine bölgede asfalt atan tek ilçe belediyesiyiz. Bunu da gururla söylüyoruz. Bugün Hürriyet Mahallemizdeydik. Oradan sonra Atatürk, Seyitahmet, Reşatbey, Cumhuriyet, Efendi ve Ulucami Mahallelerimizde çalışmalarımız plan ve program dahilinde devam edecek. Mahalle mahalle planlı şekilde tüm üst yapı sorunlarını çözüyoruz. Bu sorunların çözümünde de bölge halkımız ile muhtarlarımız ile iletişim kurarak, onlardan bilgileri alarak nokta atışı yapıyoruz. Halkımız hiç endişelenmesin tüm gücümüzle çalışacak ve bütün sorunları çözeceğiz” dedi.

KÖYLER YILLAR SONRA HİZMETE KAVUŞTU

Kırsal mahallelerde de çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Dutlulu , “Köylerimizde hayır yeri, aşevi ve fırın çalışmalarımız devam ediyor. Soğuk asfalt çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Geçenlerde 30 yıldır kimsenin el atmadığı Çamönü-Gördes bağlantı yolunda soğuk asfalt çalışması gerçekleştirdik. Çok da kullanılıyor. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmalarını dilerim. Şimdi yine yılların sorunu olan Yatağan-Zeytinliova yolunda çalışmalarımıza başladık. Gelecek hafta asfaltımızı atacağız. Çok şükür 4 sene çok çalıştık; bu çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz. Akhisar’ımızın her bir sorununu çözeceğiz. 

Park ve meydan çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Park sayısı az olan mahallelerimize yeni parklar yapacağız. Akselendi ve Ballıca’da gerçekleştirdiğimiz meydan çalışmalarının ardından Süleymanlı Mahallemizde de bir meydan çalışmamız olacak. Her bir talebi, her bir sorunu çözmek için çok yoğun bir mesai harcıyoruz. Bu konuda emek harcayan müdürlerimize, amirlerimize ve çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum”dedi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulunun açıklamalarından sonra devam eden Meclis toplantısının 1. Maddesinde yer alan ödenek aktarımı oy birliği ile kabul edilirken 2. Maddesinde ki çöp kamyonu satışı ile 3. maddesinde ki 2023 yılında ki gelir fiyat tarife değişikliği plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4,5,6,7,8 ve 9. Maddelerinde yer alan imar plan değişiklikleri de oy birliği ile kabul edildi.
Bir sonraki meclis toplantısının 1 Ağustos Salı günü saat 16.00 da gerçekleştirileceği belirtildi.