Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) bünyesinde faaliyet gösteren ve dünyada benzeri bulunmayan Tütün Eksperliği Yüksekokulu, TRT Haber tarafından özel bir haberle gündeme taşındı. Haberde, öğrencilerin sektörde çalışma imkânı buldukları ve bu alanda dünya genelinde geçerli bir meslek elde ettikleri vurgulanırken, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana KİBAR, Tütün Teknolojisi Mühendisi unvanı ile mezun veren tek okul olduklarını ve mühendis unvanı veren başka bir yüksekokulun bulunmadığını ifade etti.

Rektör KİBAR, yaptığı açıklamada, Tütün Eksperliği Yüksekokulu'nun sunduğu eğitimle öğrencilere sektörde nitelikli birer profesyonel olarak yer alma fırsatı sunduklarını belirtti. Ayrıca, mezun iş insanları tarafından mevcut öğrencilere burs verildiği bilgisine de yer verilen haberde, yüksekokulun öğrencilere sektörle bağlantılı pratik deneyim kazandırdığına vurgu yapıldı.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu, tütün endüstrisine yönelik uzman yetiştirmek amacıyla sunduğu eğitimle öğrencilerine sektörde rekabet avantajı sağlayarak alanında lider profesyoneller yetiştirmeyi hedefliyor.