Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem felaketinin ardından Akhisar Belediyesi tarafından, ilçeye taşınan veya deprem sebebiyle etkilenen tüm çocuklar için çocuk psikologlarının ve öğretmenlerin katılımı ile Çocuk Atölyesi’nin bu hafta ikincisini düzenlendi.

Boyama etkinliği, oyun parkuru, çocuk oyunları ve müzikli eğlencelerin yer aldığı Çocuk Atölyesi, depremzede çocukların yaşadığı travmayı oyunlarla aşmaya ve sosyal alan ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Akhisar Belediyesi kreş öğretmenleri ile psikologlarının yanı sıra gönüllü eğitmenler de etkinliğe katıldı. Etkinliğin ilki 18 Şubat 2023 Cumartesi yapılırken ikincisi ise bugün saat 13.00’de Akhisar Belediyesi Gölet Büyük Salon’da ücretsiz olarak düzenlendi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Onların gülüşü bizim için çok değerli. Yaşadığımız deprem felaketinin ardından şehrimize taşınan ve deprem haberlerinden etkilenen tüm çocuklarımız için, belediyemizin öğretmen ve psikologlarının katılımıyla çocuk atölyesi düzenliyoruz. Deprem bölgesinden şehrimize gelen küçük misafirler ile Akhisarlı çocuklarımızın bir araya geldiği Çocuk Atölyesinde bu hafta da çok eğlendik. Yaralarımızı hep birlikte saracağız” dedi.