Akhisar'ın gönül sofraları, Lokantacılar, Köfteci ve Tatlıcılar Odası'nın düzenlediği etkinlikle bereketlendi. Oda Başkanı Pınar Gören liderliğindeki ekip, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremin acı anısını hafifletmek ve Miraç Kandili'nin manevi atmosferini paylaşmak amacıyla, vatandaşlara irmik helvası ikramında bulundu. Bu anlamlı etkinlik, hem depremde hayatını kaybeden vatandaşları anmak hem de kandilin feyzinden faydalanmak isteyenler için bir araya gelme fırsatı sundu. Helva hayrı, Akhisar halkının dayanışma ve birlikteliğinin en güzel örneklerinden birini teşkil etti.

Sarı Ahmet Paşa Aşevi Müdürü Ali Doru’nun duasından sonra konuşma yapan Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Gören;" Bir yıl önce yaşadığımız yıkıcı 6 Şubat depreminin birinci yılını doldurduk. Bir yıl önce o kara günü yaşadığımızda Akhisar Lokancılar Odası olarak sevdiklerimizle üyelerimizle esnafımızla yaptığımız çağrıyla odamızı nerdeyse bir gıda alanına çevirdik. Topladığımız tüm bu gıdaları elimizle deprem bölgesine Hatay Antakya ve Samandağ bölgesine mobil yemek araçlarıyla günlerce oradaki vatandaşlarımıza depremzedelerimize bir sıcak çorba bi yudum çay bir dilim ekmek götürebilmek için elimizden gelen çabayı sarfettik. İnşallah böylesi bir daha acıların böylesi yıkımların bir daha ülkemize hiçbir ülkeye gelmemesi temennisiyle elimizden gelen tüm çabayı gösterdik.

Benimle birlikte gerçekten canla başla çalışsan yönetim kurulu üyelerim Hatay da bana eşlik eden Bulut Şimşek Müntaz Keleş kardeşlerim benimle birlikte orda o gün aynı şartlarda uykusuz susuz ve yolda yorgun kaldıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Güzel işler yapabilmek için güzel başarılara ulaşabilmek için iyi ekipler lazım iyi ekipleri bir arada bulundura bilmek lazım biz bu şehrin her kademesinde her sokağında her taşında faydamız olan her işte var olmaya çalışıyoruz.

İnşallah bundan sonrada inşallah bundan sonrada fazlasıyla devam ederiz. Bugün aynı zamanda miraç kandili Kandilimizde inşallah memleketimize huzur yenilik beraberlik bundan sonrası için mutluluk getirir hem kandilimiz hem de bir 6 Şubat depremini anmak için helva hayrımızı yaptık. Helva hayrımıza katılım gösteren tüm destekçilerimize dostlarımıza hemşerilerimize üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sizlere de katılımızdan dolayı teşekkür ediyorum 6 Şubat depreminde ölenlere rahmet geride kalanlara inşallah sabırlar diliyorum tüm ülkemize sabırlar diliyorum teşekkür ediyorum” dedi.