Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi) Akhisar Organize Sanayi bölgesinde bulunan Kervan Gıda firmasına kırk öğrenci ve dört öğretmenden oluşan bir kafile ile işyeri gezisi gerçekleştirdi. 

Cumhuriyet MTAL öğretmenlerinden Muhasebe ve Finansman öğretmeni Mahmut Doğruyol, Muhasebe ve Finansman Alan Şefi Bülent Aygün ve Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Mehmet Güçyener gözetiminde ve okul müdürü İsmail Karabıçak yönetiminde 11. sınıf öğrencilerinden oluşan grup ile Kervan Gıda’ya iş yeri ziyaretinde bulundu. 

Geziye katılan öğrenciler ve öğretmenler gruplar halinde kalite güvence yetkilisi Nazlı Elbir ile üretim mühendisleri Oğuzhan Ayaz ve Ozan Danış eşliğinde fabrika üretim alanını gezerek üretim süreci hakkında bilgi aldılar. Ardından insan kaynakları yetkileri Mehmet Burak Aksoy, Ayşenur Yardımcı, kalite güvence yöneticisi Figen Yel ve kalite güvence sorumlusu Sevda Nur Öksüz gezi grubuna toplantı salonunda üretim, işe alım süreci, staj olanakları, kullanılan bilişim sistemleri, muhasebe ve finans yönetimi hakkında detaylı bilgi vermiş ve öğrencilerden gelen soruları yanıtladı. Toplantı bitiminde öğrenciler fabrika yemekhanesinde diğer çalışanlar ile birlikte öğle yemeği yediler.  

Okul Müdürü İsmail Karabıçak, ile yapmış olduğunuz röportajda bu tarz gezilerin öğrencilerin kişisel gelişimi için çok önemli olduğunu ve öğrencilerin staja gitmeden önce görerek ve yaşayarak iş hayatı hakkında çok değerli bilgiler edindiklerini ifade etti.  Geziyi gerçekleştiren öğretmenlere ve Kervan Gıda yetkililerine misafirperverlikleri için teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.