Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Egemenlik Meclisi Üyesi Akhisarlı Cumhur Özder, Akhisar Press Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özdemir’i ziyaret ederek, partisinin 13 Kasım Pazar günü Ankara’da yapılacak olağan kurultayına tüm Manisa ve ilçelerindeki vatandaşları davet etti. 

Yenilik Partisi’nin 13 Kasım Pazar günü saat 10.00’da Ankara Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan kurultayına tüm Manisa ve Akhisarlıları davet ederek; Özellikle Ankara’da yaşayan Manisa ve çevre illerimizdeki vatandaşlarımızı olağan kurultayımıza davet ediyorum. Yenilik Partisi Genel Başkanımız Öztürk Yılmaz’ın ve partimizin büyük projelerini de sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Yenilik Partisi’nin bazı projelerini paylaşan Cumhur Özder; “3Y Projesi olarak adlandırdığımız üniversite öğrencilerinin yol, yemek ve yurt giderlerinin tamamen ücretsiz olarak devlet tarafından karşılanması, dev çiftçi projesi ile çiftlere mazot, gübre, tohum, ilaçlama, su ve elektriğin ücretsiz verilmesi,

Dev enerji projesi ile güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, bor ve toryum enerjisi ile enerjide dışa bağımlılığı kaldıracağız. 

Türki Cumhuriyetler ve Arap ülkeleri ile yapılacak gümrük birliği anlaşması ile ticaret hacmini genişletip yılda 200 Milyar dolarlık gelir sağlanacağız” dedi.

Hiçbir blokta yer almadıklarını ifade eden Özder, “Yeniliğe çağrı yapıyoruz. Tek başına iktidara talibiz” dedi.

Ankara’da kongreye katılmak isteyen Manisa ve Akhisarlıların kendisine diledikleri zaman ulaşabileceğini de sözlerine ekledi. 

Cumhur Özder iletişim: 0507 255 05 87

cumhur1

Öztürk Yılmaz kimdir?

ozturk-yilmaz-kimdir-kac-yasinda-nereli-14510883_3121_amp

ÖZTÜRK YILMAZ KİMDİR?

Öztürk Yılmaz (d. 19 Eylül 1970, Ardahan), Türk diplomat, siyasetçi, yazar, 26. ve 27. dönem Ardahan milletvekili, Yenilik Partisi Genel Başkanı.


Öztürk Yılmaz doğum tarihi : 19 Eylül 1970

Öztürk Yılmaz kaç yaşında : 51 yaşında

Öztürk Yılmaz nereli : Ardahan

Öztürk Yılmaz mesleği ne : Yenilik Partisi Genel Başkanı

Öztürk Yılmaz Ardahan Lisesi'ni okuduktan sonra ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Mezun olduktan sonra 1996 senesinde Dışişleri Bakanlığı'na girdi. Burada sırasıyla Balkanlar, AGİT, Orta Doğu, Orta Asya ve Kafkasya Daireleri'nde Daire Başkanı, daha sonra da Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Yurtdışında da çeşitli elçilik görevlerinde bulunmuştur. Bişkek Büyükelçiliği, Brezilya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği'nde müsteşar olarak çalışmıştır. Ek olarak yüksek lisansını Brüksel'deki VUB Üniversitesinde yapmıştır. 2013 senesinde Musul Başkonsolosu, 2015 senesinde Tacikistan Büyükelçisi olarak görev yapmıştır.

Büyükelçilik görevinden sonra siyaset hayatına atılan Öztürk Yılmaz ilk olarak CHP'den Ardahan milletvekili adayı olmuştur ve milletvekilliğini kazanmıştır. Ardından partisinde çeşitli görevlerde bulunan Öztürk Yılmaz 20 Temmuz 2020 tarihinde "Yenilik Partisi" isminde yeni bir siyasi parti kurmuştur.

30 Temmuz 2019'da yaptığı açıklamada, yeni bir siyasi parti kuracağını duyurdu. 20 Temmuz 2020 tarihinde Yenilik Partisi'ni kurdu ve 9 Ağustos 2020 tarihinde partinin genel başkanı seçildi.

Öztürk Yılmaz evli ve 3 çocuk babasıdır. Ayrıca Türkçe dilinin yanı sıra İngilizce ve Rusça dilleri de bilmektedir.