Manisa'ya kurulacak olan üretim tesisi ve Ar-Ge merkezini kapsayan bu devasa yatırımın görüşmelerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülük etti. Yatırımın müjdesini AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu duyurdu.

"Manisa Dünyaya Açılıyor"
Yenişehirlioğlu, yapılan yatırımla Manisa'nın küresel ölçekte ulaştığı katma değer başarısının artacağını belirterek, yatırımın detaylarına şu ifadelerle değindi:
"Bugün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; Manisa'mızın yatırım ve istihdam ile kalkınması, kapılarının dünyaya açılarak küresel ölçekte ulaştığı katma değer başarısının artırılması adına çok önemli bir adım atılmıştır. Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi Çinli BYD firması, Türkiye'de yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla, yıllık 150 bin araç kapasiteli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobil üretim tesisi ile Ar-Ge merkezi kuracak."

"Sayın Cumhurbaşkanımıza Teşekkür Ediyoruz"
Yenişehirlioğlu, bu önemli yatırımı uzun süredir takip ettiklerini ve süreçte sona gelindiği için mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti. Kurulacak tesisin ve üretim merkezinin hem Manisa'nın hem de Türkiye'nin potansiyeline büyük katkılar sunacağını belirten Yenişehirlioğlu, şu sözlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve emeği geçenlere teşekkür etti:

"Üretim tesisi ve Ar-Ge merkezi Manisa'mızda kurulacak ve çalışmalarıyla; ülkemizin potansiyeline son derece önemli katkılar sunarak yükselen başarı grafiğimize ivme kazandıracaktır. Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor; Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere uzun zamandır yakından takip ettiğimiz bu devasa yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

Editör: Mustafa Özdemir