Futbol oynadığı kendi memleketinden antrenörlük yapmanın daha zevkli ve beykoz eve nakliyat keyifli olduğunu ifade eden Arslan, Adanaspor’da işlerin iyiye gitmediğini zaten bir ayrılık söz konusu olacağını ve ayrıldığında da bir bedel ödeyerek sözleşmesini sonlandırdığını ifade etti.

Akhisar Belediyespor Yılmaz Atabarut Tesislerin basın mensupları ile bire araya gelen Arslan, ayrılalı 2 yıl 25 gün olduğunu ifade ederek yine bir Galatasaray maçı ardından ayrıldığını ve yine bir Galatasaray maçı ardından takımından başına tekrar geçtiğini ifade ederek güzel bir duygu olduğunu kaydetti. Akhisar’da kendini evinde gibi hissettiğini ifade eden Arslan, “geçmiş futbolcu ve teknik direktörü olarak Akhisarspor’da görev yaptım, kendi insanım gibi gördüğüm yer. İlk akşam geldiğimiz sanki hiç ayrılmamışız gibi bir his vardı” dedi.

Cihat Arslan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle hayırlı uğurlu olsun bizim açımızdan hem de Akhisarspor açısından ayrıldığım gün 2 sene 25 gün oldu yine Galatasaray maçı kaybetmiştik 3-1, Allah’ın bir kaderi herhalde Galatasaray maçından sonra gitmiştik, Galatasaray maçından sonra geldik. Ama güzel bir duygu insan şöyle hissediyor kendini evinde gibi hissediyor çünkü alışık olduğumuz yer geçmişte futbolcu olarak görev yaptım teknik direktör olarak görev yaptım kendi insanım olarak gördüğüm yer sanki hiç ayrılmamış gibi psikolojik olarak insan öyle hissediyor. Tabii ki Saffet Hoca bizim yani bilhassa bizde Boşnak kökenli olduğumuz için balkanlarda en önemli futbol figürlerinden bir tanesi hocama da kattıklarından dolayı teşekkür ederim. Cem hoca bayrağı devraldığında 2 maç oynandı ülkemizi çok doğru temsil edildi Krosnadar maçında mücadele harikaydı sonrasında Galatasaray maçı muhteşem bir galibiyet oldu orda Cem Hocayı ve futbolcuları kutlamak gerekiyor.

ŞİMDİ ARTIK ÇALIŞMA ZAMANI

bizim takıma katabileceklerimiz var artık bunları planlıyoruz. Ben bıraktığımda bir Avrupa hayalimiz vardı. Ben yola çıkmıştım, bazı kesimler bunu yadırgamıştı yani ilçe takımı olur mu ben gittikten sonra gerçekleşti ama o hayal bana da nasip oldu. Baktığınızda lig var UEFA da Türkiye temsiliyeti var sonrasında da oluşacak bir kupa var. Zorlu bir süreç devamlı maçalarla geçiyor bizim gibi bütçe anlamda küçük takımlar da daha zor. Lig olmasa olmaz muhakkak ligde en önemli performansı göstermemiz gerekiyor sonrasında da göğsümüzde ay yıldız olduğu için bu ülkeyi temsil ettiğimiz o ayrı bir misyon getiriyor bize. Bu 2 kulvar bizim açımızdan çok değerli.

KIRILMIŞ OYUNCULARIMIZ VAR

Tabii ki kırılgan oyuncularımız var kırılmış oyuncularımız var tekrar toparlanması gereken şeyler var bunları ekip olarak toparlayıp en hazır hale geleceğiz. İki taraf açsından hayırlı olsun ama yuvama döndüğüm için çok mutluyum.

Tabii şimdi değişiklikte yapamayacağımız için benim dönemimdeki takıma baktığımda yerleşmede çok mesafe almıştık o zaman 8 yabancı oynatabiliyorduk daha çok yerli oyuncular Ömer Bayram, Soner, Muğdat genç ve ileriye dönük oyuncularla başlamıştık bu seneye baktığımızda biraz daha yabancı sayımız arttı.

Bir kere bu Akhisar için çok değerli bu herkes için iyi oldu stadyuma kim katkı verdiyse en içten devletimizin en tepesine kadar teşekkür etmek gerekiyor. Sadece benim değil tüm Akhisar’da yaşayan herkesin teşekkür etmesi gerekiyor. Bizim için çok değerli taraftarlarımızla hep beraber olmak bizi daha fazla güçlendirir.

Zaten Adanaspor’da işler istediğimiz gibi gitmeyince Akhisarspor’da hoca için birisiyle anlaşmadığında zaten benim istifam söz konusu oldu ama bizde bir bedel ödeyerek Adanaspor’dan serbest kaldık bunun bedeli oldu. Ben kendim bir bedel ödeyerek Akhisarspor’a gelmek için bir bedel ödeyerek geldim.

Geçmişten iyi hatıralar olduğu için tabii görmek isteriz. Başınız mahallede de sıkışsa sonuçta gider tanıdığınız yere gidersiniz. Futbolcularla hiç biriyle telefonla konuşmadım sadece onlara hatıralarımız canlanmıştır. Belki bu geçmişte birbirimizi doğru anlamamızdan dolayıdır demek ki biz geçmişte doğru işler yapmışız. Hüseyin başkan çok tecrübeli bir başkan artık tehlikenin nerden gelip nereye gideceğini çok iyi biliyor önemli spor adamlarından bir tanesi” dedi.

Öte yandan Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Yeşil-siyahlılarda dinlendirilen Güral Vural ve sol dizinden sakatlanan Serginho idmana katılmadı.