Akhisar’da CHP İlçe başkanlığına ilk kez bir kadın başkan seçildi. 

Akhisar’da iki adayın yarıştığı 38. CHP Olağan Kongresinde delege oyların 244’ünü alan Hayriye Hacet başkan seçildi. Tütün Otel Yazlık Salon'da düzenlenen kongrede 401 delege oy kullandı. CHP Manisa Milletvekili Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen'de katıldı. 

Mevcut başkan Umut Çavuş ve Hayriye Hacet’in yarıştığı 401 delegenin oy kullandığı seçimde Hayriye Hacet 244 oy alarak başkan seçildi. Mevcut başkan Umut Çavuş ise 144 oy aldığı seçimde 1 oy geçersiz sayıldı. 

Oyların sayılmasının ardından açıklama yapan Hayriye Hacet; “Hep söylediğim gibi bu seçimin kazananı CHP’dir. Ben kendi adıma kadın olarak Akhisar’da ilk defa ilçe başkanı olmaktan dolayı çok mutluyum. Cumhuriyetin 100. Yaşında bu ipi göğüslemek benim için çok kıymetli, ekip olarak çok çalıştık. İfade edildiği gibi başkalarının çalışması değil. Bugün gelen delegelerin isim olarak hepsini tanıyorum, hepsini ziyaret etmiştim. Tabi ki destek olmadan bu işler olmaz, toplantılardan destek istediğimi söylemiştim. Biz Umut başkanımla abla kardeşiz, geçen dönemde de kendisini desteklemiştim. Hiç birbirimizi incitmedik. Böyle güzel bir yarışta birlikte yarıştığımız için çok teşekkür ediyorum. Bizi takip edin değişimlerimizi yeniliklerimizi göreceksiniz”