Akhisar İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında özel bir kahvaltı programı düzenleyerek Akhisarlı yerel ve ulusal basın mensuplarına teşekkür etti. Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik, samimi bir atmosferde geçti ve basın emekçilerine duyulan saygıyı vurguladı.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, CHP Akhisar Kadın Kolları Başkanı Emine Güven, CHP Akhisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla renklenen program, basın mensuplarıyla siyasiler arasındaki diyalogu güçlendirdi.

Başkan Hacet, önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Çok güzel adaylarla seçime giriyoruz" dedi ve 12-13 Ocak'ta gerçekleşecek toplu açılış töreni ve aday tanıtım programına dikkat çekti. Ayrıca tüm gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Milletvekili Bakırlıoğlu ise özgür basının demokrasi ve insan hakları için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, "Özgür basın ilkelerinden ve basın ahlakından taviz vermeden, basın emekçilerinin huzurlu ve güvenli ortamda görev yapmaları, basın üzerindeki baskıların kaldırılması ve basın özgürlüğüne giden yolda atılacak önemli adımlardır" ifadelerini kullandı. Bakırlıoğlu, zor şartlar altında gerçekleri ortaya çıkaran gazetecilerin demokrasinin ve hukuk devletinin güvencesi olduğunu belirtti.

Bu özel buluşma, demokrasinin temel taşlarından biri olan özgür basının önemine dair farkındalık yaratırken, CHP'nin medya ve ifade özgürlüğüne verdiği önemi vurguladı. Katılımcılar, basın emekçilerinin hak ve özgürlüklerinin korunması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını ifade ettiler.