Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, ilçe lokal binasında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde şehitlerin ruhu için dua edip, bulgur pilavı ve hoşaf dağıtarak şehitleri andı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programına CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere kurtuluş savaşımızın tüm isimsiz kahramanlarına önlerinde saygıyla eğiliyoruz, ruhları şad olsun” dedi. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ise, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü aynı zamanda şehitler günü, ben bu vesileyle 18 Mart Çanakkale Zaferinde ve kurtuluş savaşından buyana başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakların bağımsız ve özgür kalması için canlarını veren tüm şehitlerimize gazilerimize başsağlığı diliyorum. Böylesine güzel bir organizasyonu tertip ettiği için başta ilçe başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Herkesin de ayağına sağlık” dedi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise yaptığı açıklamada, “Sabah 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinliklerimizi düzenledik. Şimdi de ilçe başkanlığımızın düzenlediği 18 Mart ruhunu yansıtan hayırdayız. Allah kabul etsin, aynı zamanda da tüm şehitlerimizi tüm gazilerimizi buradan rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi.