Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar programına  coşkuyla başladı. Coşkulu karşılamanın ardından Başkan Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte oda başkanlarıyla buluştu. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçe programlarına Akhisar ile devam etti. Ticaret Borsası önünde davul zurnayla karşılanan Başkan Ergün, daha sonra Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ev sahipliğinde oda başkanları ile bir araya geldi. Başkan Ergün'e, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı,  MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

Duraklama Dönemi Sona Eriyor 

Akhisar'da geride kalan 5 yıldaki duraklama döneminin sona ereceğini belirten Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi, "Yerel seçimler öncesi Akhisar’la ilgili hayallerimizi paylaştığımız bir çok toplantı düzenledik. Cengiz Ergün Başkanımız ile bu projelerimizi birlikte hayata geçirebileceğiz" ifadelerinde bulundu. 

AKHİSARSPOR ZİYARETİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte Akhisarspor tesislerini ziyaret etti.  Teknik kadro ve futbolcular ile bir araya gelen Başkan Cengiz Ergün, futbolcularla sohbet etti.

‘Spor Bizim Vazgeçilmezimiz, Her Zaman Destekçiyiz’ 

Manisa'nın spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Başkan Cengiz Ergün, "Hayatım boyunca hep sporun içerisinde oldum. Manisaspor’u 3. Ligden alarak Süper Lige taşıma sürecinde büyük başarılara imza attık. Akhisarspor’un da Türkiye Kupası Şampiyonluğunu, Avrupa’da oynadığı günleri unutmak mümkün değil. Rahmetli Hüseyin Eryüksel Başkanımız ve Ömer kardeşimizin de bu süreçteki çabaları biliniyor. Doğru yönetim, doğru imkânlar ve doğru insanlarla bu başarılara imza atılıyor. Bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında yaklaşık 30 bin çocuğumuzun spor yapmaları noktasında her türlü desteğimizi veriyoruz. Yeni spor alanlarımızı çocuklarımızın kullanımına açtık. Yarınlarımız çocuklarımızın, gençlerimizin olacak. Bugün bizler varız. Geleceğe güvenle bakan, ülkesini seven bireyler yetiştirmek amacımız. Spor bizim için vazgeçilmez, her zaman ve destekçisi olduğumuz bir alan. Basketbolda da Süper Ligde Manisa'yı temsil ediyoruz" dedi.

AK PARTİ ZİYARETİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte AK Parti Akhisar İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

DERNEK ZİYARETLERİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte Akhisar Muhtarlar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne ziyarette bulundu.

ÇKSM ZİYARETİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar'da Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi'ne de ziyarette bulundu. ÇKSM'de öğrenim gören minik öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Cengiz Ergün, çocuklara kırtasiye seti ve top hediye etti.

ESNAF VE VATANDAŞ ZİYARETİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayı Ömer İşçi ile birlikte ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.

İşte Başkan Ergün’ün Yeni Projeleri

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Vatandaşlarımız bizlere teveccüh gösterip bir dönem daha şehrimizi yönetme görevi verirse yeni dönemde Akhisar’a eski tren yolu peyzaj projemizi kazandıracağız. Yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, 4 kilometre bisiklet yolu, peyzajı ve yeşil alanları olan bu güzel projemizin ihalesini yaptık. Yakın zamanda çalışmalara başlayacağız.
Mevcut otobüs terminalimizi yeni yerine taşıyarak Akhisar’ımıza yeni otobüs terminali kazandıracağız.

Eski otogar alanına Kültür ve Sosyal Yaşam Alanı inşa edeceğiz. Projemiz içerisinde, Çok Amaçlı Salon, Tiyatro Salonu, Kütüphane, Sergi Alanı, Atölyeler, Sosyal Donatı Alanları, Etkinlik Meydanı, Kapalı Otopark yer alacaktır.

Ring yolundan İstanbul yoluna çıkış olan 631 Sokakta prestij cadde ve kavşak çalışması gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta hayırlısıyla çalışmalara başlıyoruz.

Akhisar’ımızın imar planı revizyonu ile birlikte arkeolojik ve kentsel SİT alanının imar planlarını yapacağız.
Medar Mahallemize yeni hal binası kazandıracağız.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için Çocuk Gündüz Bakımevi ve Kreş yapacağız.

Manisa’mızın ilk içme suyu barajını DSİ ile yaptığımız protokole göre Akhisar’ımıza kazandıracağız. Akhisar Gürdük Şehit Piyade Teğmen Osman Alp Barajı ile ilçe merkezimize yıllık 6 milyon ton içme suyu sağlayacağız.

Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak artan yağış rejimleri nedeniyle ilçemizi tehdit eden su baskını ve sellere karşı taşkın haritaları ve dere ıslah projelerinin çalışmalarını başlattık.

Akselendi, Dağdere, Medar, Sindelli, Erdelli, Göcek, Karaköy ve Taşçılar Mahallelerimizin projelerini hazırlıyoruz. İller Bankasından kredileri çıkar çıkmaz bu mahallelerimizin alt ve üstyapılarını da yapmayı hedefliyoruz. 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde vatandaşlarımız teveccüh gösterip, bizleri tekrar göreve getirirlerse, Akhisar’ımız için bu güzel projeleri hayata geçireceğiz’ diye konuştu.