Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Nisan ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda, Akhisar Gençlik Merkezi, MABEM ve Koordinasyon Merkezi projesi ile Saruhanlı Yeraltı Otoparkı, Kent Meydanı ve Gençlik Merkezi projesinin ihale tarihlerinin netleştiğini duyurdu.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci birleşimi öncesi açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ve Saruhanlı ilçelerine müjdeler verdi. Akhisar’da 12 araçlık itfaiye aracı garajı, 24 kişilik yatakhane, 30 personellik bekleme alanı, 16 kişilik yemekhane ve giyinme-soyunma odalarının bulunduğu Akhisar İtfaiye Amirliği binasının yapım işi ihalesi için 27 Nisan tarihine gün alındığını belirten Başkan Ergün, “Tabi mevcut itfaiye binasının yerine inşa edeceğimiz Gençlik Merkezi, MABEM ve Koordinasyon Merkezi projemiz vardı. Akhisarlı gençlerimize sözümüzdü bu. Bu projemizin yapım işi ihale tarihi de 8 Mayıs olarak belli oldu. İhale sürecinin ardından en kısa sürede çalışmalara başlayarak Akhisar’ımıza bu iki projeyi kazandırmanın çabasında olacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Saruhanlı Yer Altı Otoparkı, Kent Meydanı ve Gençlik Merkezi

Konuşmasında bir müjde de Saruhanlı ilçesine veren Başkan Ergün, şunları söyledi; “Saruhanlı Yeraltı Otoparkı, Kent Meydanı ve Gençlik Merkezi projemizin de ihale tarihi alındı. Bu önemli çalışmamızın ihalesi 9 Mayıs olarak netleşti. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.”