31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını alarak görevi eski Başkan Cengiz Ergün'den devraldı. İlk mesajında tüm Manisalılara teşekkürlerini ileten Başkan Zeyrek, yapacakları hizmetlerde herkesi eşit bir şekilde gözeterek ve herkesin derdine derman olmayı amaçladığını belirtti.

Manisa'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, mazbatasını almasının ardından kurmaylarıyla birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek, görevi önceki Başkan Cengiz Ergün'den devraldı. Devir teslim törenine CHP Manisa Milletvekilleri, parti teşkilatları, ilçe başkanları ve birçok Manisalı vatandaş katıldı. Belediye binası önünde coşkuyla karşılanan Başkan Zeyrek, eski Başkan Ergün'den görevi devralarak başkanlık makamına oturdu.

Başkan Zeyrek, yaptığı ilk açıklamada, "Bize oy veren ve vermeyen tüm Manisalılara eşitlik ve adalet anlayışıyla hizmet edeceğimizin sözünü veriyorum. Belediyemizin kapıları herkese açık olacak ve herkesin sorununa çözüm bulmaya çalışacağız. Partim adına gerçekleştirdiğim bu hayali görevimi layıkıyla yerine getireceğim. 1,5 milyon kişinin vebalini taşıyarak hizmet edeceğime söz veriyorum." dedi.

Başkan Zeyrek, "Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağız ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla çalışacağız. Halkımızın her an yanında olacağız ve herkesin sesini duyurabileceği bir platform sunacağız. Destek veren tüm hemşehrilerime teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından koltuğu devralan Başkan Zeyrek, eski Başkan Ergün'e çiçek takdim ederek teşekkür etti.