Akhisar’ın dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ile ilgili bugün bazı medya organlarında çıkan haberlere Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan yanıt geldi.

Bazı gazetelerde Ayşe Begüm Onbaşı’nın AK Parti Belediye Başkan aday adayı Ömer İşçi’nin sosyal medyadaki gönderisini beğendiği için verilen desteklerin kesildiği iddia edildi. Ayrıca haberde Ayşe Begüm Onbaşı’nın sporu bıraktığı da belirtildi.

İDDİALAR SONRASI AYŞE BEGÜM'DEN,  BESİM DUTLULU’YU ZİYARET ETTİ

Akhisar Belediye başkanı Besim Dutlulu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iddiaların kamuoyunu meşgul eden yalan haberler olduğunu ifade etti.

Dutlulu; “Kamuoyunu meşgul eden ‘yalan’ haberlerden sonra belediyemize gelen Akhisar’ımızın Altın Kızı Ayşe Begüm Onbaşı’yı belediyemizde misafir ederek sohbet etme fırsatı bulduk. Nazik ve anlayışlı ziyareti için kendisine teşekkür ediyorum. 
3 yıldan beri Akhisar Belediyesi çalışanı olarak maddi destek verdiğimiz Ayşe Begüm kardeşimize bundan sonraki süreçte de maddi ve manevi desteğimiz devam edecek.  
Şehrimizin gururu, milli sporcumuzun sporu bıraktığı da yalandır;  sporcumuz jimnastik branşında spor hayatına devam ediyor. Ülkemize daha nice şampiyonluklar kazandırmaya devam edecek. 
Kamuoyunda yer alan 'yalan' haberlere, sporu ve sporcularımızı siyasete malzeme edenlere lütfen itibar etmeyiniz.” İfadelerini paylaştı.

Ekran Görüntüsü 2023 12 20 210800