Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ikinci dönem için mazbatasını Akhisar Adliye binasında düzenlenen törende İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Serkan Erdoğan’dan aldı.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Soma İlçesi CHP’li yeni belediye başkanı Sercan Okur’un da katıldığı törenin ardından toplantı salonunda Akhisar Belediyesi yeni meclis üyelerine mazbataları takdim edildi.

Mazbata törenleri ardından Akhisar Adliye Binası önünde açıklamalarda bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Değerli Milletvekilimiz İlçe Başkanımız Soma Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimiz partililerimiz bugün hep beraber mazbatalarımızı aldık. Hem Cumhuriyet Halk partili meclis üyelerimiz hemde Ak Partili meclis üyelerimiz Akhisar’ımıza hayırlısı olsun çok güzel bir seçim dönemi geçti yorucuydu uzundu koşturduk mücadele ettik ama demokrasi açısından çok güzel oldu. Sandıklarda halkımız iradesini gösterdi, bugünde yasalarımız gereği mazbatamızı alıp resmi olarak tekrar göreve başlamış bulunuyoruz. Biz elimizden geldiğince Akhisar halkımıza söz verdiğimiz gibi ben ve meclis üyelerim İlçe Başkanımız, Milletvekilimiz çok çalışmaya devam edeceğiz bizi destekleyen güvenen herkese teşekkür ediyorum biz sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil Akhisarlı veya bize oy vermiş insanların değil Akhisar’daki her bir vatandaşın hizmetinde olmaya Belediye Başkanı olmaya devam edeceğiz Akhisar için güzel işler yapacağız bize güvenmeye devam edin tekrar hayırlı olsun buraya gelen tüm partililere çok teşekkür ediyorum

Manisa Büyükşehir Belediye Sonuçlarını değerlendiren Dutlulu: “O daha da güzel oldu tabi burada Büyükşehir Belediyesinden hizmet alacağımız vardı orda da biz bunu seçim boyunca söyledik Ferdi Zeyrek Başkanımız aynı Akhisar’da olduğu gibi açık ara farkla aldı. Artık bundan sonra iş bizde çok çalışacağız şimdi orda da devir teslim göreni olmuştu dün. Bugün genel Başkanımız geliyor. Özgür Özel geliyor, onu karşılayıp Manisa’ya geçeceğiz Manisa’ büyük şehir belediyesinde bir program var artık ondan sonrada çalışma zamanı geliyor ben eminim büyükşehirde Ferdi başkanımızla el ele çok güzel hizmetler yapacağız hem Akhisar’ a hem Manisa’ya hem de Türkiye genelinde çok güzel bir sonuç oldu tüm Türkiye’ye hayırlı olsun inşallah çok güzel günler bizleri bekliyor “ dedi.

Ardından kalabalık yürüyerek Akhisar Belediyesi Hizmet Binasına hareket etti. Akhisar Belediye Binasında personelin katılımı ile karşılama töreni düzenlendi. Başkan Dutlulu bu süreçte destek olan herkese teşekkür etti. Ardından Başkan Besim Dutlulu makamında tebrikleri kabul etti ve ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i karşılamak üzere Manisa’ya hareket etti.