Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı ve mevcut Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ile birlikte Akhisar’da yoğun bir saha çalışması gerçekleştirdi. Dutlulu ve Zeyrek’e ilgi yoğun olurken esnaf ve vatandaşlar destek sözü verdi. 

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ve beraberindeki heyet 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için çalışmalarını son süratle sürdürüyor. Bu kapsamda, başarılı çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile birlikte ilçe merkezinde saha çalışması gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılması ile Akhisar’ın mahrum kaldığı tüm altyapı hizmetlerine kavuşacağını belirten başkan adayları, yeni yapılacak önemli projeleri de tek tek vatandaşlara anlattı. 

“CENGİZ ERGÜN AKHİSAR’I YILLARCA İHMAL ETTİ”

Akhisar’a hiç gelmeyen, dertlerini sorunlarını bilmeyen, Akhisar’ı Manisa’dan yönetmeye çalışan bir büyükşehir belediye başkanı olduğunu ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, “İlçe belediyelerinin yetkileri başka, büyükşehir belediyesinin yetkileri başka. Sağ olsun Besim Başkanımız Akhisar’da görev ve yetkilerini fazlasıyla yapıyor. Bıraksalar Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin eksik kalan hizmetlerini de yapacak derecede çalışkan bir başkan. Ama Cengiz Ergün Akhisar’ı yıllarca ihmal etti, seçimden seçime gelen birisi. Akhisar hizmetten mahrum kaldı. Ama biz böyle olmayacağız. Halkımızın içinde olacak ve buranın altyapı ve üstyapı sorunlarını hızlıca çözeceğiz. Bu kapsamda tüm Akhisar halkının desteklerini bekliyoruz. Manisa’mızın en önemli ilçelerinden Akhisar’ımızı sizlerin desteğiyle çok daha güzel bir konuma getireceğiz. Beni seçerseniz bir büyükşehir belediyesinin nasıl hizmet ettiğini, etmesi gerektiğini tüm halkımıza göstereceğim” dedi. 

“AKHİSAR’DA VE BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİNDE DESTEKLERİNİZİ İSTİYORUZ”

Akhisar’da başarılan güzel işlerin Manisa’nın 17 ilçesine yayılacağını ve Manisa’nın tüm ilçelerinin artık sosyal belediyeciliğe kavuşacağına değinen Başkan Besim Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ferdi Zeyrek ile birlikte merkez çarşı esnafımızı ziyaret ederek birlikte başardığımız güzel işleri ve kazanacağımız yeni hizmetleri konuştuk. Biliyorsunuz, yağmur suyu birikintileri, ana caddelerdeki kavşakların sorunları, otopark, su gibi birçok alanda hayati öneme sahip konular Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda. Benim Cengiz Ergün ile de sorunum yok. Ama Akhisar’ımız Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden yeteri kadar hizmet alamadı. Bu bir gerçek. Akhisar’a hizmet ve yatırım getirecek bir başkana ihtiyacımız var. Bu başkan da Ferdi Zeyrek’tir. Kendisi mimar, birçok başarılı projenin içerisinde yer alan değerli bir isim. Ben Akhisar’da ve büyükşehir seçimlerinde destekleriniz istiyorum. Bu hizmet yolculuğunda sizlerin de desteğiyle Akhisar’ımızı çok daha yaşanabilir bir kent yapacağız. Her köşe başında vatandaşlarımızdan aldığımız güzel dilekler ve dualar bize her zaman güç veriyor. Akhisar’da olduğu gibi Manisa’nın bütün ilçelerinde her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.