Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kent merkezinden gördüğü ilgiyi kırsal mahallelerden de görmeye devam ediyor. 5 yıllık görev süresince yaptığı çalışmalar ve çalışkanlığıyla takdir toplayan Başkan Dutlulu, “Yıllarca hizmetten mahrum kalan tüm köylerimize hizmet götürdük. Hizmetimizin ulaşmadığı 1 tane bile köy kalmadı. Ayrı gayrı yok artık, Akhisar için yeniden bir tarihi yazmak için hep birlikte yola çıktık. Bu hizmet yolculuğunda tüm halkımızın desteklerini bekliyorum” dedi. 

2019-2024 yılları arasındaki görev süresi boyunca Akhisar’a çağ atlatan, birbirinden güzel eser ve hizmetler kazandıran Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, halk buluşmalarına devam ediyor. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı olan Besim Dutlulu, Kurtulmuş, Kobaşdere, Akkocalı, Yaykın, Dolmadeğirmen ve Aşağıdolma Mahallerini ziyaret etti. Ziyaretlerde CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet ve yönetimi ile meclis üyeleri de yer aldı. Kırsal mahallelerde yaşan gençler, Başkan Dutlulu’yu köylerde alkışların yanı sıra meşale ve konfetilerle karşıladı. 

“BİZ BU ŞEHRE HİZMET SÖZÜ VERDİK”

2019 yılında verdiği tüm sözleri yerine getirdiğinin altını çizen Başkan Besim Dutlulu, Akhisar’da yeniden hizmet dolu bir 5 yıl için yola çıktıklarını söyledi. Ziyaretlerinde halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Dutlulu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizim dönemimizden önce köylerimiz maalesef yeterince hizmet alamıyordu. Ama göreve geldiğimiz günden itibaren dokunmadığımız, hizmetimizin ulaşmadığı köy kalmadı. Tüm köylerimize hizmet götürdük. Köylere yaptığımız her ziyaretimizde yanımıza, o köye yaptığımız hizmetlerin broşürünü alıyor, halkımızı bilgilendiriyoruz. Bu broşürler bizim hizmetlerimizin belgesi ve kanıtıdır. Yeni talepleri de alarak ikinci döneme hizmet sözü veriyoruz. Biz bu şehre hizmet sözü verdik. Ayrı gayrı yok artık, Akhisar için yeniden bir tarihi yazmak için hep birlikte yola çıktık. Bu bir hizmet yolculuğu. Bu yolda tüm halkımızın desteklerini bekliyorum. Akhisar’ı sizlerin de destekleriyle daha da ileriye taşıyacağıma söz veriyorum” dedi.

“BAHANE DEĞİL, HİZMET ÜRETTİK”

Pandemi, depremler, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sorunlara rağmen Akhisar için tüm gücüyle çalışan Başkan Dutlulu, “Bahane değil, hizmet ürettik. Akhisar halkı çalışkan belediyeciliğin nasıl olduğunu gördü. Bizim dönemimizde Akhisar Belediyesi, Akhisar halkının ihtiyaç duyduğu her alanda yanında oldu. Sosyal yardımlar, spor sahaları, Cumartesi Pazarı, köylere hayır yeri ve çok amaçlı  salonlar, aşevleri, parklar, meydan düzenlemeleri, asfalt çalışmaları ve daha birçok hizmet ile dolu dolu bir 5 yıl geçirdik. Aynı çalışma azmimizle yeniden yola çıktık. Akhisar’a kazandıracağımız birbirinden güzel yeni projelerimiz var. Sizlerin de desteğiyle inşallah bunları hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı. 

KÖY HALKI, “DUTLULU’YLA DEVAM” DEDİ

Mahalle muhtarları ve yöre halkı, Başkan Besim Dutlulu’dan memnun olduklarını ve köylerinin uzun zaman sonra Başkan Dutlulu ile birlikte hizmete kavuştuğunu söyledi. Köy halkından bir vatandaş, “Yeni bir başkan denemeye gerek yok. Biz deneme tahtası değiliz. Dutlulu’yla devam” diyerek Başkan Dutlulu’yu destekleyeceklerini iletti. 

Başkan Dutlulu, daha sonra köylerde evlere misafir oldu. Köy kadınlarına yönelik gerçekleştirdiği kültür gezileri ile bilgilendirmelerde bulunan Başkan Dutlulu, daha sonra vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekildi.