Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve bağlı Akhisar, Alaşehir, Kula, Salihli, Soma Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirlikleri, Ramazan Bayramı tatili süresince artacak trafik yoğunluğuna dikkat çekmek amacıyla önlemler alıyor. Bu kapsamda, dinlenme tesisleri, petrol istasyonları ve yoğun vatandaş trafiğine maruz alanlara şube müdürlükleri tarafından hazırlanan afişler asıldı.

Tatil dönemlerinde yaşanabilecek trafik kazalarını minimize etmek için yapılan bu çalışmada, özellikle dinlenme tesisleri ve benzin istasyonları gibi sıkça ziyaret edilen yerlerde sürücülerin dikkatini çekmek hedefleniyor. Afişlerde, trafik kurallarına uyma, yorgunluk ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelebilecek kazalara karşı uyarılar yer alıyor.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için bu tür önleyici tedbirlerin yanı sıra trafik denetimlerini de sıklaştırmayı planlıyor. Bu çabalarla, trafikte meydana gelebilecek olumsuz durumların en aza indirilmesi ve sürücülerin bilinçli hareket etmeleri amaçlanıyor.