Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğünde görev yapan memur ve sözleşmeli personel için önemli bir müjde verdi. Başkan Zeyrek, çalışanların haklarını iyileştirmek amacıyla sosyal denge tazminatını yasal tavan oranında ödeyeceklerini duyurdu.

Başkan Zeyrek, açıklamasında, "Çalışanlarımızın hakları konusundaki iyileştirmelerimizi elimizdeki imkânları en üst seviyede kullanarak gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, 1000 memur ve sözleşmeli çalışanımızın sosyal denge tazminatını, kadro ya da pozisyon ayırmaksızın, yasal olarak belirlenmiş miktarın tavan oranından ödeyeceğimizi müjdeliyorum. Hayırlı olsun," ifadelerini kullandı.

Manisalı vatandaşlara verdiği sözleri bir bir yerine getiren Başkan Zeyrek, bu adımla da belediye ve MASKİ çalışanlarının yüzünü güldürdü. Zeyrek, "31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde mesai arkadaşlarıma verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum," dedi.

Hayırlı Olmasını Diledi

Çalışanların haklarını vererek Manisa'ya en iyi hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Zeyrek, "Çalışanlarımızın koşullarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Onlar emeğinin karşılığını alsın ki, yüzleri gülsün. Yüzleri gülsün ki, daha mutlu bir şekilde Manisa’mıza hizmet verelim. Bu anlayışla hareket ederek, kıymetli mesai arkadaşlarımızla el ele vererek güzel Manisa’mıza en iyi hizmetleri ulaştıracağız. Yakın zamanda ilgili sendika ile sözleşmesini imzalayarak resmiyete kavuşturacağımız yeni sosyal denge tazminatları tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun," dedi.

Editör: Mustafa Özdemir