HALDUN AKYÜZ / ÖZEL HABER - Akhisarspor'da yapılan olağanüstü kongre sonucunda başkanlığa seçilen iş insanı Öner Alanç, göreve geldikleri zor şartlarda eski yöneticilerden büyük destek aldıklarını belirtti. Alanç, önümüzdeki günlerde yapacakları Kuşadasıspor maçı öncesinde detaylı bir açıklama yapacaklarını ve yeni bir teknik ekip ile yola çıkacaklarını duyurdu.

Başkan Öner Alanç yaptığı özel açıklamada, "Zor şartlarda göreve geldik, ancak eski yöneticilik yapmış arkadaşlardan büyük destek gördük. 21 Ocak'ta kendi evimizde oynayacağımız Kuşadasıspor maçı öncesinde camiamıza ve Akhisarlılara geniş bir açıklama yapacağız. Yeni bir teknik ekip ile yola çıkacağız. Birkaç gün içinde onlarla sözleşme imzalayacağız. Kadromuzda olan 9 futbolcumuz geçmiş yönetim tarafından verilen sözler gereği federasyona başvurmuşlardı. Bu kardeşlerimizle görüştük, bize güvendiler ve federasyona vurdukları dilekçelerini geri çektiler. Akhisar'da futbolseverlerden, sporseverlerden ve tüm Akhisarlılardan gördüğümüz teveccüh bize moral verdi. Tek hedefimiz, tekrar eski günlere dönmek için tüm camiamız ve taraftarlarımız ile bütünleşerek yola çıkacağımıza inanıyoruz. İkinci yarının ilk maçı Kuşadası maçında tüm taraftarlarımızı maçımıza bekliyoruz." dedi.

Akhisarspor'un en başarılı sezonlarında takımın başında bulunan Hamza Hamzaoğlu ile yaptığımız telefon görüşmesinde, Hamzaoğlu; “Ekibim Akhisar’da, Akhisarspor’un başarısı için elimden gelen tüm yardımı yapacağım” dedi.