Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı ziyaretlerde halkın yoğun ilgisi ve desteğiyle karşılanıyor. 

Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı olan Besim Dutlulu, Küçük Sanayi ile Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikaların yanı sıra Başlamış ve Zeytinlibağ Mahallelerini ziyaret etti.

Ziyaret ettiği her yerde Akhisar halkının yoğun ilgi ve desteğiyle karşılaşan Başkan Dutlulu, “Akhisar’da 5 yılda çok güzel hizmetleri hayata geçirdik.  Enerjimiz, gençliğimiz, inancımız, bilgimiz tam. Her şeyden önemlisi nerede, ne yapacağımızı biliyoruz. Çünkü halkımızı dinliyor, alacağımız kararları onlara sorarak hayata geçiriyoruz” dedi.

Sabahın erken veya gecenin geç saatlerinde işlerine gitmek zorunda olan fabrika işçilerini, kışın soğuktan ve yağışlardan yazın ise sıcaklardan koruyan Kapalı Servis Bekleme Durakları’nın Akhisar halkı tarafından çok beğenildiğini söyleyen Başkan Dutlulu, hem merkez hem de köylerde bu durakların sayısını arttıracaklarını müjdeledi. 

 “HEM MERKEZE HEM KÖYLERE KAPALI DURAKLAR YAPACAĞIZ” 

Başkan Dutlulu, konuşmasını şöyle sürdürdü; “2019 yılında Akhisar’ımızda işçi ve emekçilerimiz için hayata geçirdiğimiz kapalı duraklardan halkımız oldukça fayda gördü. Bu bizim seçim vaadimizdi ve halkımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Özellikle fabrika işçilerimizi büyük bir sorundan kurtuldu. Her bir vatandaşımızı kendi ailem gibi görüyorum. Onlara daha iyi nasıl hizmet edebiliriz onu düşünüyorum. Merkezde ve beldelerimizde toplamda 14 tane kapalı durak yaptık, yapımı devam edenler de var. İkinci dönemimizde halkımızın destekleriyle hem merkezde hem de köylerimizde bu kapalı duraklardan yapacağız. İşçi ve emekçilerimiz artık yağmurdan, soğuklardan ve sıcaklardan zarar görmeyecek, mağduriyet yaşamayacak” dedi.

“HALKIMIZIN YANINDA OLDUK, ONLARI DİNLEDİK”

Seçimden seçime, 5 yılda bir halkı ziyaret eden belediye başkan adayları gibi olmadığını gururla dile getiren Başkan Besim Dutlulu, “Sürekli halkın içinde, halkı dinleyen bir belediye başkanlığı görevi yaptım. Her Cuma günü, Cuma namazlarımızı farklı bir köyde kıldık ve mahalle halkı ile bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledik ve hızlı çözümler ürettik. Seçim seçime gelen siyasetçiler gibi olmadık. Pandemide, depremlerde ve ihtiyaç duyulan her anlarında halkımızın yanında olduk. Halkımız ne istiyorsa onu yaptık. Gidip de kapalı kapılar arkasında vatandaşa sormadan, onların hiç ihtiyacı olmayan hizmetleri yapmadık. Halkımıza sorduk, onları dinledik. Bundan sonra da böyle olacak” dedi.

“HER BİR AKHİSARLININ VERECEĞİ DESTEK ÇOK KIYMETLİ”

Akhisar halkını çok daha güzel hizmetlerle buluşturmak için canla başla çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Dutlulu, “Hizmet dolu 5 yılı geride bıraktık. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerin verdiği gururla bugün karşınızdayım ve desteklerinizi istiyorum. Her bir Akhisarlının vereceği destek çok kıymetli. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz hizmetlerde hiçbir ayrım yapmadık, herkese eşit hizmet götürdük. Akhisar’a artık o partili, bu partili değil Çalışkan, halkını dinleyen, dürüst başkana ihtiyacı var. Biz de bu göreve talibiniz. Verdiğiniz desteklere layık olacağıma, çok çalışacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu. 

İhtiyaç duydukları her anda Besim Dutlulu’nun bir telefon kadar yakın olduğunu dile getiren vatandaşlar ve mahalle muhtarları, Başkan Dutlulu’dan memnun olduklarını ve bir dönem daha devam etmesi için destek vereceklerini dile getirdi. Ziyaretlerde vatandaşlar Başkan Dutlulu ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmedi.