Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Besim Dutlulu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta gerçekleşen hain terör saldırısında 12 kahraman Mehmetçiğimizin şehit olması sebebiyle 2024 yılına buruk giriyoruz. 

Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Ailelerinin ve milletimizin bir kez daha başı sağ olsun. 

İnsanın yaşadığı şehre hizmet etmesi kutsal bir görevdir.  Doğup büyüdüğüm Akhisar için, halkımızın büyük çoğunluğunun desteğini alarak göreve geldiğimiz 31 Mart 2019 tarihinden bu yana 5 yıl geçti. İlk günkü aşkla, sizlerin bize verdiği bu onurlu görevi en iyi şekilde yapmak ve tüm mahallelerimize eşit hizmet götürmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

5 yılımızı geride bıraktığımız bu süreçte, şehrimizde yaşadığımız depremler, ardından tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ve ülkemizi kasıp kavuran ekonomik krizler ile karşı karşıya kaldık. Bu zor koşullar, ömrümüzü adadığımız Akhisar’a hizmet etmemizi tabi ki engelleyemedi. Halkımızın ihtiyaç duyduğu her alanda, her an yanlarında olduk. Hiçbir zorluk, hizmeti halkımıza ulaştırmamıza engel olmadı ve hiçbir zaman bahane üretmedik; her zaman hizmet ve çözüm ürettik.

Attığımız her adımda, aldığımız her kararda Akhisar’ın ve Akhisarlıların hizmet ihtiyacına yoğunlaştık. Nerede bir sorun varsa, tüm gücümüzle çözmeye çalıştık. Yetki ve imkanlarımız dahilinde bizlere gelen her bir talebi olumlu sonuçlandırdık.

Bu yola çıkarken asfalt yolları, güzel parkları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, hizmet binaları, tarımsal girişimleri, eğitim, kültür ve sanat çalışmaları ile 7’den 70’e tüm hemşehrilerimizin huzurlu ve konforlu bir yaşam sürdüğü, modern ve çağdaş bir şehir hayal ettik. Bu hayallerimizi, her geçen gün sizlerin desteğiyle gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Şöyle durup bir geçmişe baktığımızda, tüm zorluklara rağmen 31 Mart 2019 tarihinde sözünü verdiğimiz hizmetlerin yüzde 80’ini hayata geçirdiğimizi görüyoruz. Yaptığımız hizmetlerin hepsi, gelecekte yapacağımız hizmetlerin birer teminatıdır. Bunların hepsi sizlerin sayesinde hayata geçti. 

Akhisar’ımızı daha güzel yarınlara taşımak için yaptığımız çalışmaların verdiği heyecanı, sevinci ve gururu hep birlikte yaşadığımız 2023 yılını geride bırakıyoruz.

2024 yılında da her geçen gün büyüyen ve gelişen Akhisar’ımızda yeni hedefler, yeni projeler ve yeni yatırımlarla en iyi şekilde hizmet etmeyi sürdüreceğiz.  Halkımızın desteği arkamızda olduğu sürece, Akhisar’ımızı daha güzel bir geleceğe taşımak ve geliştirmek için hizmet üretmeye devam edeceğiz. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde,  güzel Akhisar’ımızı daha yaşanabilir modern ve çağdaş bir kent olarak gelecek kuşaklarımıza bırakmak için tüm gücümle çalışacağıma söz veriyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyor, hemşehrilerimin ve aziz milletimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyorum.

Elimden gelenin en iyisiyle her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim”