Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Kadın Derneği'nin organize ettiği Kadın Emeği ve Sanat Sokağı'nda düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Etkinlikte Başkan Dutlulu'ya eşi Özge Ekmen Dutlulu, Akhisar Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili ile birlikte Akhisar Belediyesi meclis üyeleri de eşlik etti.

Program öncesinde Başkan Dutlulu, Akhisar Belediyesi Kadın Emeği ve Sanat Sokağı'nda faaliyet gösteren kadın esnafları ziyaret etti. El emeği ürünleri satışa sunan esnafların işleri hakkında bilgi alan Başkan Dutlulu, bereketli kazançlar diledi.

Daha sonra Akhisar Kadın Derneği Başkanı Hayriye Hacet ve yönetim kurulu üyeleri ile kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Dutlulu, derneğin çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı. Akhisar Belediye Başkanı'nın etkinliğe katılmasından dolayı teşekkür eden Hayriye Hacet, Kadın Emeği ve Sanat Sokağı esnafı ile dayanışma yemeğinde bir araya gelmelerinin anlamına vurgu yaparak, Başkan Dutlulu'ya teşekkürlerini iletti.

Başkan Dutlulu ise kadınların ülke ekonomisindeki büyük etkisine dikkat çekerek, Akhisar Belediyesi olarak kadınların üretimdeki rolünü artırmak amacıyla birçok proje geliştirdiklerini ve bu çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Kadın Emeği ve Sanat Sokağı ile kadınlara kendi ürettikleri ürünleri sergileme ve satma fırsatı sunduklarını ifade eden Başkan Dutlulu, esnaflarla talepler ve öneriler üzerine sohbet gerçekleştirdi.