Akhisar'ın önde gelen iş adamlarından ve kanaat önderlerinden olan Kızıltaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Kızıltaş, Hacı İshak Mahallesi'nde 20 gün önce meydana gelen ve cinayetle sonuçlanan olayla ilgili arabuluculuk yaparak her iki aileyi bir araya getirerek barış sağladı.

Akhisar halkının gönlünde kısa sürede taht kuran Akhisar Kaymakamı Sayın Murat Kütük ve yakın akrabası Tekin Kızıltaş, aracılık görevini üstlenip yoğun çabalarıyla her iki aile arasında barışın sağlanmasına vesile oldular.

Akhisar Kaymakamı Sayın Murat Kütük, konuşmasında, "Bu işin mimarı olan sevgili kardeşim Turgut Kızıltaş'a çok teşekkür ediyorum. En kötü barış, savaştan iyidir eftaldir" diyerek iki aileye de teşekkürlerini ve takdirlerini iletti.

Kızıltaş ise konuşmasında, "Başta bu barış için fazlasıyla mesai harcayan Sayın Kaymakamımız Murat Kütüğe, amcaoğlum Tekin Kızıltaş'a, abime ve bizlere kırmayarak bu ateşe su serpen, büyük bir insanlık örneği gösteren merhum kardeşimizin ailesine ve barış için çaba sarf edip kararlı davranan diğer aile mensuplarına hürmet ve şükranlarımızı iletiyorum çünkü bu işin asıl mimarı onlardır. Biz Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca misali safımızı, tavrımızı her zaman olduğu gibi barıştan ve sulhtan yana takındık. Allah, fitne fesat çıkarmak isteyenlere fırsat vermesin. Bu ateşin sönmesinde de emeği geçen herkesten Allah razı olsun" diyerek konuşmasını tamamladı ve iki aile bireyleriyle barışı sağlayıp bu huzursuzluğa son verdiler.

Daha önce de Akhisar'da birçok ailenin barışına vesile olan Turgut Kızıltaş, "Eğer bir yerde bir ateş varsa ve biz de buna bir damla dahi olsa su taşıyabiliyorsak, bu bize Allah'ın bir ikramı lütfudur, hamdolsun" diyerek hürmetlerini sunup barıştan sonra iki aileyle birlikte mekandan ayrıldılar.