CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhsiar’lı köy ve mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı İhsan Gümüş ve Millet İttifakı ilçe başkanlarının da hazır bulunduğu kahvaltıya Akhisar’lı muhtarlar büyük ilgi gösterdi. 109 muhtarın tamamına yakını kahvaltıya katılarak Millet İttifakına olan desteklerini gösterdi.

Burada konuşan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu seçimi kaybedeceğini anlayan iktidarın iyice çirkinleşerek iftira ve küfür siyasetine başladığını söyledi.

Bakırlıoğlu konuşmasında; Soğan 30 lira olmuş, et 350 lira olmuş, peynir 200 lira olmuş saraydakilerin umurunda değil. Çünkü tek dertleri saltanatları yıkılmasın. Üç beş yerden aldıkları maaşlarla lüks hayatları devam etsin.

Soğan nasıl bağımsızlık meselesi olur diyorlar. Eğer soğan üretemiyorsan, soğan muzdan daha pahalı hale geldiyse bağımsız değilsindir. Vatandaş soğan alamaz hale geldiyse bu bağımsızlık meselesidir.

Çünkü AKP yıllardır üretmeyin ben ithal ederim anlayışı ile ülkeyi bu hale getirdiler.  

Halk fakirleşmiş, emekli yoksullaşmış Saray şürekasının derdi değil.

Ülkenin sorunları hakkında tek bir söyleyemeyen iktidar iftira ediyor. Artık küfüre varan sözler çıkıyor ağızlarından.

AKP’liler her yerde ne diyor bana oy verirsen Müslümansın, vermezsen kafir, bana oy verirsen vatanseversin, oy vermezsen vatan haini.

Ama, bunlar terörist başının mektubunu TRT ekranlarında okutmadılar mı?

Şimdi kürsüye çıkıp, biz ayrıştırarak, insanlar arasına nifak sokarak, kazanacağız diyorlar.

Seçimi kaybedeceğini anlayan iktidar darbeden bahsediyor. Böyle saçma sapan sözler olur mu? Vatandaş istediğine oy verir.

Çok tehlikeli sözler bunlar.

Siz muhtarlarımız, köyünüzde, mahallenizde komşuluk hukukunu sağlayan en önemli insanlarsınız. Siz komşunuza verdiği oy yüzünden terörist denmesine izin verir misiniz? Bugüne kadar buna izin vermediniz, bundan sonra da vermezsiniz.

Birleşe Birleşe Kazanacağız

Seçimler bizim demokrasi bayramlarımız değil mi? İlk defa mı seçime gidiyoruz.

Bunlara inat, biz sevgiyle kazanacağız.

Birleşe birleşe kazanacağız.

Kimseyi verdiği oy yüzünden eleştirmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz.

İktidarın Milletvekili Olarak Hizmet Edeceğim

14 Mayıs’ta biz bu seçimi kazanacağız.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapacağız ve bende ülkeme, Manisa’ya iktidar Milletvekili olarak hizmet vereceğim ifadelerine yer verdi.

Emekliye Bayramda 15.000 Lira İkramiye

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında, Millet İttifakı iktidarında yapacaklarından bahseden Bakırlıoğlu kurban bayramında emekliye 15.000 lira ikramiye vereceklerini, tarımsal destekleri iki katına çıkaracaklarını söyledi.

Bir dönem boyunca muhalefet milletvekili olarak görev yaptım. Çok dert dinledim, tüm sorunları biliyorum. Artık bu sorunları çözmek istiyorum. Milletin desteğiyle; 14 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığında ve Milletin iktidarında sözümüz söz.
Çiftçinin kullandığı mazottaki ÖTV ve KDV kalkacak.
Çiftçinin bankalara ve kooperatiflere olan borçları faizsiz yapılandırılacak.

 Dane zeytine 1,5 TL, zeytinyağına 8 TL prim verilecek

Sorunları En İyi Muhtarlar Bilir

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu muhtarlara hitap etti.

Başkan Dutlulu yaptığı konuşmada, köylerde, mahallelerde sorunları en iyi muhtarlar bilir. 4 yıllık belediye başkanlığımızda hiçbir ayrım yapmadan her köye her mahalleye hizmet götürdük. 86 köyün her birinde, 9 beldenin, 22 mahallenin her birinde herkese dokunduysak bu sizlerin de başarısıdır. Belediye ile muhtarlar arasında sağlanan uyum ile hep birlikte hizmet vermeye çalışıyoruz.