Manisa’nın bazı ilçelerinde “Sahte Sözcü” gazetesi dağıtılmasına ilişkin konuşan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu AKP ve ittifak ortakları seçim yaklaştıkça kara propaganda da sınır tanımıyorlar dedi.

Akhisar ve Kırkağaç başta olmak üzere bazı ilçelerde sahte sözcü gazetesi dağıtıldığına ilişkin haberler geldi. Dükkanların ve evlerin önüne konulan gazetede CHP ve millet ittifakı partiler aleyhine yalan ve iftira dolu haberler yer alıyor.

Bakırlıoğlu Sahte Sözcü Gazetesini Gösterdi

İlçelerde dağıtılan sahte Manisa’da Sözcü gazetesini gazetecilere gösteren Bakırloğlu yaptığı açıklamada ülkemizde günlerdir kara propaganda ile algı yönetimi yapılıyor. Sahte broşürlerden, videolara, her yöntemi deniyorlar.

Bunu ilk defa yapmıyorlar. Seçimi kaybedeceklerini anlayınca her yola başvuruyorlar. Montajlı, sahte videolar bizzat Cumhurbaşkanı tarafından mitinglerde, televizyon ekranlarında gösteriliyor.

Dağıtılan sahte sözcü gazetelerinin yanında Cumhur ittifakı içinde yer alan bir partinin milletvekili adayının  broşürünün bırakılması düşündürücü.

Kirli Siyasete Milletimiz İzin Vermeyecek

Milletimiz bu çirkin propagandaya müsade etmeyeceğine şüphem yok.
İki gün önce İstanbul'da TÜGVA'lıların sahte CHP broşürü dağıttığını gördük.
Bu günde Manisa'nın pek çok ilçesinde içi iftira ve yalan ile dolu "Sahte SÖZCÜ" gazetesinin evlerin, dükkanların önüne bırakıldığını gördük.
Halkımız; bu kara, iğrenç propagandaya prim vermeyecek,

Bir kaç oy için bu kadar alçalan, yalana, iftiraya sarılan zihniyet, 14 Mayıs günü gereken dersi sandıkta alacaktır ifadelerine yer verdi.