AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur Manisa da partilileri ile gerçekleştirdikleri bir toplantıda "CHP Manisa'da rüya görüyor" sözlerini eleştiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi hem Türkiye’de hem de Manisa’da birinci parti olacak altılı masadaki dostlarımızla birlikte iktidar olacağız dedi.

AKP’li Baybatur’un beş milletvekili çıkaracaklarını ifade ettiğine dikkat çeken Bakırlıoğlu altı olan milletvekili sayısının düşeceğini kendilerinin de ifade etmiş olduklarını söyledi.

Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, bu açıklamalar bize AKP'nin önünü bile göremediği gerçeğini ortaya koyuyor.

AKP yöneticilerinin artık gerçeklik ile bağı kopmuş. Manisa'da, Türkiye’de emeklinin, emekçinin, çiftçinin, esnafın, gençlerin, kadınların nasıl zorluklar içinde olduğundan haberleri yok.

Saruhanlı'da on yaşındaki bağını kökleyen çiftçiden haberleri yok. TMO önünde sıra bekleyen ama üzümü alınmayan 15 liradan üzümünü satmak zorunda kalan bağcudan haberleri yok.

Okula aç giden evlatlarımızdan haberleri yok. Kömürün tonu beş bin lira olmuş 3500 lira emekli aylığı ile soğukta yaşam mücadelesi veren emekliden haberleri yok. Açlık sınırının altında maaş alan asgari ücretliden haberleri yok.

Fahiş elektrik faturaları nedeniyle karanlıkta duran, Bağ-Kur primlerini ödeyemeyen esnaftan haberleri yok.

Sağmal hayvanlarını kesime götüren hayvancıdan, boşalan ahırlardan haberleri yok. İnsanların et alamadığının, süt alamadığının farkında değiller.

Çarşıya, pazara çıkamayan AKP milletvekilleri konforlu salonlarda, partililerin önünde "Manisa'da ki oyumuz %30-40, beş milletvekili çıkartıyoruz" diyorlar.

AKP’liler vatandaşı ikna edemedikleri için birbirlerine propaganda yapıyorlar diyen CHP’li Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü.

Bir çıkın sokağa, vatandaşı dinleyin CHP’nin Manisa'da rüya görüp görmediğini çok güzel anlarsınız.

Eğer sokağa çıkarsanız ne büyük mağduriyetlere sebep olduğunuzu görürsünüz.

Biz rüya görmüyoruz arkanızda bıraktığınız bu acı tabloyu her gün görüyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi hem Türkiye’de hem de Manisa’da birinci parti olacak altılı masa ile birlikte iktidar olacağız.

Sandık geldiği zaman kimin haklı olduğunu halkımız söyleyecek.