AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Akhisar İlçesi için müjdelerini sosyal medya hesabından peş peşe yaptığı paylaşımlarla duyurdu.

"VARAN-1: AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU İLKOKULU"

İlk müjdesini; Akhisar için Varan-1 olarak duyuran Yenişehirlioğlu, yatırımın detaylarını da paylaştı: "Deprem tahkiki sonucu deprem güvenliğini sağlamadığı için yıkım kararı verilen Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunun yapılacağı arsada Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun istemiş olduğu arkeolojik sondaj çalışmaları tamamlanmış ardından hazırlanan özel projeler hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylanarak bu meşakkatli proje hazırlama süreci nihayete ermiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı iş birliği ile ihale öncesi iş ve işlemleri tamamlanan 16 derslikli Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunun yapım ihalesi 22.04.2024 tarihinde yapılacaktır” dedi.

"AKHİSAR’IMIZA HAYIRLI OLSUN"

Yapılacak okulun özelliklerinden bahseden Yenişehirlioğlu: “Öğrencilerimizin her türlü eğitim ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanan okul projemizde; 16 dersliğin yanı sıra, okul öncesi çağındaki öğrenciler için 2 Faaliyet ve Oyun Odası, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için 1 Destek Eğitim Odası yine öğrencilerimizin sosyal, sportif ve kültürel ilgi alanlarında yeteneklerini geliştirebilecekleri 1 Resim Dersliği, 1 Müzik Dersliği, 1 Bilgisayar Dersliği, 1 Fen Laboratuvarı, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ve 1 Kütüphane bulunmaktadır. Akhisar’ımıza hayırlı olsun” dedi.

"VARAN-2: AKHİSAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ"

"MANİSA’NIN EN BÜYÜK EĞİTİM YATIRIMI"

Müjdesi duyurulan yatırımın Manisa’nın en büyük eğitim yatırımı olduğunu ifade eden Yenişehirlioğlu: "Tarımın yanında sanayinin de zirvede olduğu Akhisar İlçemizde, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek için modern bir meslek lisesinin yapımı başlıyor. Projeleri tamamlanan ve  önümüzdeki ay yapım ihalesi yapılacak olan Akhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi; 500 milyon TL’nin üzerindeki bedel ile Manisanın en büyük eğitim yatırımı olma özelliğine sahip! Proje, aynı zamanda son sistem teçhizatlarla donatılan ve en ideal mesleki eğitim koşullarının sağlandığı atölyelere de sahip olacak. Manisa'nın en büyük eğitim yatırımı Akhisar'ımıza hayırlı olsun” dedi.

"MANİSA İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Manisa’nın ihtiyaçları doğrultusunda çalışacaklarını ifade eden Yenişehirlioğlu: "Bizler memleketimizin ihtiyaçları doğrultusunda, Manisa’mızın her köşesini kalkındırmak; şehrimiz ile ilçelerimize katma değer ve istihdam noktasında kaynak oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz. Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve İlçemizin sanayisine çok önemli katkıda bulunacağı aşikar olan, bu büyük yatırımının Akhisar’ımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.