Akhisar’da özellikle trafik sıkışıklığının yaşandığı Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi üzerindeki taksici sakinleri, kendi alanlarına sivil araçların park etmesinden şikayetçi.

Akhisar’da faaliyet gösteren Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi üzerinde Şehir Taksi işletmecisi Murat Aydan, taksi durağına ayrılan bölüme sivil araçların park etmesinden şikayetçi. 

Sivil araçların parklarından mağdur olduklarını belirten Şehir Taksi işletmecisi Murat Aydan, Akhisar Haber muhabirimize yaptığı özel açıklamada, “Bize ayrılan belirli park yerleri var. Fakat taksiler için ayrılan park alanınına sivil plakalı araçlar gelip, park yapıyor. Biz kendimize ait alanı kullanamaz hale geliyoruz” dedi. Bu konuda trafik ve belediye ekiplerinden destek bekleyen taksi durakları ayrıca sürücülerin daha duyarlı olması dileklerinde bulundu. Öte yandan kanunen taksi durakları için alan ayrıldığını ifade eden Şehir Taksi işletmecisi Murat Aydan, buraya park edilen araçlara trafik ve zabıta ekipleri tarafından ceza kesildiğini de hatırlattı.