Haldun Akyüz - Akhisar’ın tanınmış ailelerinden Mustafa-Nuray Bayraktar’ın çocukları Barış Bayraktar geçtiğimiz yıl Çekya’da yapılan Avrupa şampiyonluğunu kazandıktan sonra İtalya’da yapılan dünya şampiyonluğunda da ikincilik elde etti.

Beşiktaş Belediyesi Engelsiz Sanat Topluluğu Tekerlekli Sandalye Dans Sporcularından Akhisarlı Barış Bayraktar, 24-26 Kasım Tarihlerinde İtalya’nın Genova Şehrinde yapılan Dünya Paradance şampiyonasında Milli Takımın da müsabakalara katılarak Dünya ikincisi oldu.

Dünya’dan 15 ülkenin katıldığı Dünya Paradance şampiyonasında Türkiye’yi Türk Milli Takım adına temsil etti. 24 Kasım’daki ilk gündeki yarışmada 13 ülke ile yarışan Barış Bayraktar, Single Men kategorisinde dünya ikincisi oldu. 25 Kasım’daki ikinci günde yarışmada Single Freesyle 1 kategorisinde 12 ülke ile yarışan Barış Bayraktar ikinci kez dünya ikincisi oldu.

İtalya dönüşünde İstanbul Havalimanında yaptığı açıklamada Barış Bayraktar;” 2022 Yılında Çekya’nın başkenti Prag’da düzenlenen yarışmalarda 2 dalda Avrupa şampiyonu olarak Ay Yıldızlı Formamla İstiklal marşımızı okutmanın gururunu yaşamıştım. İtalya’daki Dünya Paradance şampiyonasına ilk kez katılıyorum ve Dünya Paradance şampiyonasında ikinci oldum.  Buradaki sonuçtan Milli Takımımız adına elbette çok mutlu oldum. Amacım bundan sonraki şampiyonalarına katılarak İstiklal marşımızı okutmak istiyorum “ dedi.

Barış Bayraktar;” Destekleri için Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a, Beşiktaş BJK Kulübü Menajeri Erdem Göksel’e, Dans Federasyonu Başkanı Tolga Han’a, Yaşadığım şehirden her zaman destek olan Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat’a, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sami Karaoğlan’a, Manisa Büyükşehir başkanı Cengiz Ergün’e ve Akhisar’daki basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.