Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), tescil ettirdiği Akhisar Domat Zeytin ve Akhisar Uslu Zeytin Coğrafi İşareti hakkında üyeleriyle istişarelerde bulunmak, ürünlerin bilinirliğini ve farkındalığını artırmak amacıyla üye ziyaretleri düzenledi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Sami Karaoğlan, yaptığı açıklamada coğrafi işaretin tüketiciler için ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini ve coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren kalite işareti olduğunu belirtti. Akhisar'da yetişen zeytinlerin coğrafi işaret tescili ile kalitesinin, gelenekselliğinin ve yerel niteliklerinin korunduğunu ifade etti. ATSO'nun toplamda 5 adet coğrafi işareti bulunduğunu ve bu işaretleri sadece zeytin, zeytinyağı, köfte üretimi ve satışı yapan üyelerinin kullanabildiğini söyledi. Coğrafi işaretin tüketici ile üretici arasında güven sağladığını belirten Karaoğlan, üyelerinin coğrafi işaret kullanımından memnun olduklarını ifade etti. ATSO'nun coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtımı ve yaygınlaştırılması için çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

ATSO üyeleri, coğrafi işaretin kendilerine katma değer kattığını ve özel hissettiklerini belirterek, ATSO ailesine çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.