Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” kapsamında Atatürk İlkokulu’na, Uçurtma Vakfı tarafından yapılan Okul Kütüphanesinin açılışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın büyük önem verdiği Proje doğrultusunda; Akhisar’daki okullarda da bakanlığın belirlediği hedefe ulaşmak için gerekli çalışmalarını, bakanlığın ve hayırseverlerin yapmış olduğu desteklerle sürdürülüyor.

Uçurtma Vakfı tarafından Atatürk İlkokulu’na yaptırılan okul kütüphanesinin açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Şube Müdürü Mahmut Yağmurlu, Atatürk İlkokulu Müdürü Ramazan Kuşçu, 100.Yıl Ortaokulu Müdürü Nilüfer Canerli, Eksen Koleji Müdür Yardımcısı Gamze Sade, Atatürk İlkokulu öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. 

Atatürk İlkokulu öğrencilerinin zevkle, isteyerek ve heyecanla kitap okumalarını sağlayacak bir Kütüphane ortamı sağlayarak onların eğitimine önemli bir katkı sunan ve çeşitli sosyal yardımlarla öğrencileri ve ailelerini destekleyen Uçurtma Vakfı’na Okulumuz ve öğrencilerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca Kütüphanedeki kitap sayısının artırılması konusunda destekleri için Özel Eksen Koleji’ne; Özel Eksen Koleji İlkokulu Müdür Yardımcısı Gamze Sade ve 4.Sınıf Öğretmeni Hülya Kazancı ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz açıklamaları yapıldı.