Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER), Türk Halk Müziği (THM) Koro Konserini Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda düzenledi. Akhisar Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen, Şef Ali Tuna Ünal yönetiminde ve Yasemin Yürekli'nin sunuculuğunu yaptığı Türk Halk Müziği koro konseri iki bölümden oluştu. Türk Halk Müziği koro konserinin birinci bölümünde 12, ikinci bölümde 12 toplam 24 eserden oluştu.

ASDER Türk Halk Müziği Korosu THM Koro konser 2 saat boyuncu Akhisarlı müzikseverlere keyifli dakikalar yaşattılar. Gecenin sürprizi Koro şefi, Ali Tuna Ünal'ın, 11 aylık kızı Turna için “Yıldız” türküsünü söyleyerek koro konserine renk kattı.  Gecenin sonunda  ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap; Şef Ali Tuna Ünal ve sunucu Yasemin Yürekli'ye birer buket çiçek verdi. Sunucu Yasemin Yürekli' de ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap’a bir buket çiçek verdi.

Akhisar Belediyesi’nin "Son Zeybek" oyunu ayakta alkışlandı Akhisar Belediyesi’nin "Son Zeybek" oyunu ayakta alkışlandı

Gecenin sonunda konuşan ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap: Sevgili sanatsever dostlar bu güzel türkü gecesinde birlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Böyle soğuk bir akşamda özellikle burada olmanız bizleri çok mutlu etti. Buradan 3 ay gibi bir zaman içersinde koromuzu çalıştıran şefimiz Ali Tuna Ünal’a, Koromuzun solistleri ve koristlerine ve aynı zamanda bizlere her zaman destek veren Akhisar Belediyesi başkanı Besim Dutlulu ve Belediye personellerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAF: Salih Yücetürk