Akhisar’da bugün TOBB Anaokulunun temel atma töreninde konuşan Akhisar Ticaret Borsası başkanı Alper Alhat, “bize düşen bu anaokulu oldu, bizim gönlümüzden Akhisar’a meslek lisesi geçmişti” ifadelerini kullandı. 

Sözlerinin yanlış anlaşılmamasına vurgu yapan Akhisar Ticaret Borsası başkanı Alper Alhat; “Biz Ticaret Odası ve Akhisar Ticaret Borsası olarak gönlümüzden Akhisar’ımıza meslek lisesi geçti. Bu yapılması için çok ciddi bir enerji harcadık. Bize de düşen bu anaokulu oldu. Öncelikle inşallah yeni bir dönemde bizde meslek lisesi yapmak için elimizden gelen çalışmaları Sami başkanla birlikte sürdüreceğiz. 

Bu 154 ilçedeki 154 okul projesi içerisine girmiş olduk. Bu yatırımda Türkiye odalar ve borsalar birliğinin katkılarıyla yapılmıştır. Biz sadece oda ve borsa kaynaklarını harcamadığımızı belirtmek istiyorum. 

Türkiye odalar ve borsalar birliği destekleriyle yapılan bir okul konusudur. Bizde inşallah kendi kaynaklarımızla Akhisar’daki tüm paydaşlarla Akhisar’ın gerçek ihtiyacı olan tabii ki anaokuluna da ihtiyaç var yanlış anlaşılmasın sözümüz, bir iş dünyası olarak bizimde ihtiyacı olan meslek lisesini en kısa zamanda yatırım çalışması içerisine alıp bizde bir okul yapmakla ilgili bir proje sürdürmek istiyoruz. Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederiz” dedi.

Alhat’ın konuşmasının ardından konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu; “Ben sayın borsa başkanımız Alper Bey’in hassasiyetlerini biliyorum. Akhisar için ciddi katkılar sunmak gayretini biliyorum. Bir meslek lisesinin gerçekleşmesi için ne kadar istekli olduğunu da biliyorum. Çünkü Türkiye’de ara eleman konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Üniversite kadar önemli bir kurum bu ticaret liseleri, meslek liseleri. İnşallah sizlerin gayretiyle, bizimde gayretlerimizle de Akhisar’ımıza bu kazanımı da gerçekleştiririz. Bunun temel alımını da birlikte yaparız. Birlik beraberlik içerinde yapılmayacak hiçbir şey yok. Yeter ki nefsani duygulardan uzak duralım. Hak ve adaletten şaşmayalım. Amacımız memleketimize bölgemize hizmet etmek olsun. Kendi şahsi çıkarlarımızın çok ötesinde insanımıza hizmet etmeyi öncelersek içinde bulunduğumuz siyasi partinin de çalışması ve felsefesi budur.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan Akhisar Ticaret Odası İlkokulunun yanına yapılan anaokulu, TOBB ile Milli Eğitim Bakanlı arasında imzalana protokolle 154 ilçeye 154 okul projesi kapsamında yer alıyor. TOBB Anaokulu tamamlandığında 2 katlı, yaklaşık 1500 metrekare kullanım alanına sahip olacak. Okulumuz 8 derslik, 1 konferans salonu, rehberlik ve destek eğitim odaları ve diğer birimleriyle 2024-2025 eğitim öğretim yılında  inşallah hizmet vermeye başlayacak.

detail-photo-fancybox-40
Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat

detail-photo-fancybox-42
AK Parti Manisa Milletvekili Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu