Manisa’daki seçim çalışmaları kapsamında 1088 muhtarla toplantıda buluşan Ali Uçak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve kendisine 7 gün 24 saat ulaşılabileceğinin garantisini vererek, toplantıdaki muhtarlarla İlk edindiği günden beri hiç değiştirmediği ticari ve özel hayatında da kullandığı tek hattı olan cep telefonu numarasını paylaştı. 

Ali Uçak’ın cep telefonunu numarasını kaydeden muhtarlar, Uçak’a desteğini alkışlayarak gösterdi. 

Seçilmesi halinde bugüne kadar alışılagelenin dışında bir milletvekili olacağının sinyallerini veren Ali Uçak, Manisa’daki 1088 muhtara hitabı esnasında seçim kampanyalarında pek görülmeyen, sıra dışı bir adım attı. “Buradan bir ilki gerçekleştirelim, bugüne kadar Türkiye’de bir olmamış bir ilki gerçekleştirelim” diyerek sözlerine başlayan Ali Uçak, kendisini dinleyen muhtarlardan cep telefonlarını çıkarmalarını istedi. 

Daha sonra kürsüden kişisel cep telefonu numarasını paylaşan Ali Uçak, “Değerli muhtarlarım. Numaramı kaydedin, kazansam da kazanmasam da her zaman sizin yanınızda olacağımın göstergesidir bu. Mecliste olsak da olmasak da 7 gün 24 saat sizin emrinizde olacağım. Size hizmet etmek için elimden ne geliyorsa yapacağım. Her zaman arayabilirsiniz, derdinizi, sıkıntınızı paylaşabilirsiniz.” dedi. 

Ali Uçak’ın bu paylaşımını salondaki muhtarlar tarafından alkışlanarak büyük destek gördü. 

Daha sonra konuşmasını sürdüren Ali Uçak, pazarlarda sebze ve meyve satarken, “Bir hayalim var” diyerek çıktığı yolda Allah’ın kendisine bütün hayallerini gerçekleştirmesine fırsat verdiğini söyledi. 

Temiz duygular, saf niyet, dürüstlük, inanç ve çalışarak hayallerinin hepsine kavuştuğunu vurgulayan Ali Uçak, pazarlarda limon, maydonoz, domates satarak başladığı serüveninde, son 12 yıldır Türkiye’nin en çok yaş meyve sebze ihraç eden firması olduklarını belirtti. 

Uçak, yeni bir hayalle çıktığı yolda Manisa’nın hizmetkarı olmayı, tarım şehrini daha da ileriye götürmeyi, tarımı sanayileştirmeyi ve çeşitlendirmeyi, projeleriyle köyden kente göçü azaltıp, köyleri cazibe merkezi haline getirmek istediğini anlatarak, şöyle konuştu: 

“Tarımla ekonomi olmaz diyenlere cevabı tarımla Manisamızı zenginleştirerek göstereceğiz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi; ‘Milli ekonominin temeli tarımdır.’ Ben de ticaret insanıyım, üzüm, kiraz, erik, domates, portakal, limon, mandalina ve nar… Bu liste uzayıp gider… Bu ürünler gibi pek çok tarımsal ürünün ticareti nasıl yapılır çok iyi bilirim. Nasip olursa Manisamızı tarımın başkenti yapacağız. En büyük hayalimiz, çiftçimizi alın terinin karşılığını aldığı, bereketli günlerine ulaştırmak. Manisa’yı, tarımını Türkiye’ye Ankara’ya ve hatta tüm dünyaya tanıtarak, ürünlerinin en iyi değerinde pazarlanmasını sağlamak için yola çıktık.“

Köylüyü, çiftçiyi, üreticiyi, besiciyi kalbine yazdığını aktaran Ali Uçak, “Ben sizi nasıl gönlüme yazdıysam, sizlerin de beni gönlünüze yazmanızı istiyorum.” İfadelerini kullandı.